Toplu ulaşım araçları 15 Temmuz'da ücretsiz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Demokrasi ve Milli Birlik Günü olan 15 Temmuz Pazartesi günü otobüs raylı sistemler ve deniz ulaşımında vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Vatandaşlar Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait otobüs raylı sistemler ve deniz ulaşımından Demokrasi ve Milli Birlik Günü olan 15 Temmuz Pazartesi günü ücretsiz olarak yararlanacak. Bu kapsamda pazartesi günü 06.00da başlayan Akçaray tramvay seferleri 16 Temmuz Salı günü gece saat 01.00e kadar devam edecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait otobüsler de 15 Temmuz Pazartesi günü tüm gün boyunca vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti sağlayacak. Ayrıca Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığınca da hazırlanan 5 otobüs Milli İrade MeydanıEski Perşembe Pazarında düzenlenen programın sonunda vatandaşları ücretsiz olarak Derince Kartepe Körfez Gölcük ve İzmit ilçelerine taşıyacak. Deniz ulaşımı da mevcut sefer saatlerinde devam edecek ve ücretsiz olacak. Ayrıca parkomatlı otoparklarda ücretsiz olacak.

BAZI HATLARDA MEVCUT TARİFE DEVAM EDECEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Ulaşımpark 15 Temmuz Pazartesi günü tramvay ve otobüslerin vatandaşlara ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu. UlaşımPark A.Ş. tarafından yapılan açıklamada İzmit Kartal güzergâhında hizmet veren Hat 200 Sabiha Gökçen Hattı olan 250 ile 250G ve mavi bayraklı sahillere giden 800CK mevcut tarifeyle çalışmaya devam edecek. 15 Temmuz Pazartesi günü ücretsiz hizmet verecek olan hatların resmi tatil günleri sefer saatlerine göre çalışacağı belirtildi. Resmi tatil günleri sefer saatlerine dâhil olmayan hatlar ise 200 250C 305 D1 ve 800CK hatları olarak belirtildi.

PROGRAM SONUNDA 5 BÖLGEYE OTOBÜS KALKACAK

15 Temmuz 2019 Pazartesi Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Kocaeli büyükşehir Belediyesinin düzenleyeceği Vatan Nöbeti Devam Ediyor Meydanda Buluşalım adlı programın 16 Temmuz Salı günü saat 01.00 da sona erecek olması nedeniyle Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığınca vatandaşlar için ücretsiz taşıma yapılacak. Kocaelinin 5 bölgesine vatandaşların taşınması için ücretsiz otobüsler tahsis eden Büyükşehir Belediyesi program bitiminde vatandaşların ilgili otobüsleri kullanabileceğini belirtti. Çalışacak otobüslere ek olarak yoğunluk durumuna göre 5 otobüs de hazırda bekletilecek. Program boyunca ve sonrasında otobüs seferlerinde her hangi bir sorun yaşanmaması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler görev başında olacak.

DENİZ ULAŞIM VE PARKOMATLI OTOPARKLAR DA ÜCRETSİZ

Büyükşehir Belediyesi Deniz Ulaşım Müdürlüğüne bağlı deniz taşıtları da 15 Temmuz Pazartesi günü mevcut seferlerine devam edecek ve ücretsiz olacak. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Belde A.Ş.ye bağlı parkomatlı otoparklar da ücretsiz olarak vatandaşlara hizmet sunacak. 15 Temmuz Pazartesi günü boyunca devam edecek uygulama ile vatandaşlar araçlarını park etme sıkıntısı çekmeyecek.

ÜCRETSİZ TAŞIMA YAPILACAK BÖLGELER

16 Temmuz Salı günü saat 01.00 da sona erecek olması nedeniyle Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığınca vatandaşlar için ücretsiz taşıma yapılacak bölgeler ve bölgelere bağlı merkezler şöyle sıralandı:

DERİNCE BÖLGESİ: Milli İrade Meydanı Kuzey Yanyol Halkevi Kuruçeşme Çenesuyu Derince Sopalı Yenikent Körfezkent.

KARTEPE BÖLGESİ: Milli İrade Meydanı Çuhane Caddesi Rahmiye Arslanbey Suadiye Balaban Derbent Acısu Sapanca Yolu üzerinden İzmit ring.

KÖRFEZ BÖLGESİ: Milli İrade Meydanı D-100 Karayolu Derince T.Çiftlik Yarımca Kirazlıyalı Hereke.

GÖLCÜK - K.MÜRSEL BÖLGESİ: Milli İrade Meydanı D-130 Karayolu Yeni Gölcük Yolu Başiskele Gölcük D.Dere Halıdere Ulaşlı Ereğli Karamürsel.

İZMİT BÖLGESİ: Milli İrade Meydanı Santral Bağdat Caddesi M.Alipaşa Üçyol Bekirdere Yeşilova Tepeköy Bayındırlık Dünya Bankası.

12 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?