Gürel "Önceliğimiz Üniversite olmalı"

CHP İlçe Başkanı Fikret Gürel önemli açıklamalarda bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, ülke ve ilçe gündemi hakkında dün bazı açıklamalarda bulundu.

Başkan Gürel, konu hakkında yapmış olduğu açıklamada “15 Temmuz 2016 akşamında FETÖ terör örgütünün anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik darbe girişiminin 3. yıldönümü etkinliklerini, tüm ulusumuzla birlikte kutlayarak demokrasi şehitlerimizi rahmetle anacağız. Bu darbe girişiminin karşısında halkımızın, parlamentomuzun ve tüm siyasi partilerimizin demokrasiye bağlılıkları doğrultusunda kullandıkları direnme hakkı sayesinde bu girişim, başarısızlığa uğratılmıştır. Böylece bu ülkeye böyle bir girişimin tekrar olmaması dileğiyle birlik ve beraberliğimizi daima göstermemiz gerekir. Bu duygularla 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde, demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, darbeye göğüs geren yüce milletin bir ferdi olmaktan gurur duyduğumu dile getirmek istiyorum” dedi.

Yağmur suyuna çözüm bulunmalı

Sözlerine devam eden Başkan Gürel, ilçemiz hakkında görüşlerini de dile getirerek “Yıllardır belirttiğimiz üzere uzun yıllardır iktidarda olan ve günümüze kadar süre gelmiş bir yapının yönetiminde olan ilçemizde, özellikle depremden sonraki dönemden sonra ısrarla söylediğimiz Gölcük’ün altyapı sorunlarının çözüme kavuşturulması söylemlerimizin karşısında, günü kurtarma çalışmaları ile bugüne gelinmiştir. Bir yağmur yağdığında yollarımızda adeta gölcükler oluşmakta, karşıdan karşıya geçmekte zorlanmaktayız. Öncelikle kış mevsimine gelmeden yağmur suyu mazgallarının gerekli yerlere yapılması ve bu yağmur suyu şebekesinin kanalizasyon sisteminden ayrı olarak çalıştırılması, bu soruna çare olacak düşüncesindeyim. İklimlerin değişmesi ve özellikle son dönemde Karadeniz’de yaşanan sel felaketlerinin ilçemizde de yaşanmaması için bu sorunlara acilen çare bulunması gerekir. Çünkü aşırı betonlaşma ile birlikte yeşil alanların kalmaması, yağmur suyunu emecek toprağın betonlaşması, bu sorunların tekrarlanmasında etkili oluyor.

Gemi su alırsa hepimiz batarız

Her zaman söylediğimiz gibi Cumhuriyet Halk Partisi, belediye meclis grubu ve ilçe örgütü olarak Gölcük’ün sorunları karşısında ve Gölcük’ün gelişmesine yönelik çalışmalarda her türlü desteği vermeye hazırız. Çünkü tabiri caizse hepimiz aynı gemideyiz. Gemi su alırsa hepimiz batarız. Gemi düzgün yüzdürülürse hepimiz mutlu oluruz. Daha önceki açıklamalarımda belirttiğim üzere ilçemizin sorunları, sadece belediyenin değil, hepimizin sorunlarıdır. Gölcük’te yaşayan 170 bin nüfusun sorunlarıdır. Bu yüzden kaymakamlık ve belediyenin önderliğinde bir araya gelip bu sorunları masaya yatırıp çözüm önerilerini tartışmamız gerekir. Biz CHP İlçe Örgütü olarak buna hazırız. Ayrıca bir ilçenin veya bir ilin bacasız sanayisi olan üniversitenin de çağdaş, modern donanma kenti dediğimiz ilçemize kazandırılması, öncelikli meselemiz olmalıdır. İlçemizdeki mevcut iki yıllık fakültelerin dört yıllık fakülteye çevrilerek veya farklı branşlarda dört yıllık fakültenin ilçemize kazandırılması demek, ekonomik açıdan da ilçemizin kalkınmasına fayda sağlayacaktır. Bence bir alışveriş merkezi ve millet bahçesinden önemli olan, bir fakültenin ilçemize kazandırılmasıdır.

11 Temmuz 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?