Kocaeli'nin satılan değerlerinin karşılığında ne yaptınız?

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Kocaelinde satışa çıkarılan Kamu Arazilerini ve bunlardan elde edilen gelirlerle ne yapıldığını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Büyütmek için resme tıklayın

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum tarafından cevaplanması talebiyle Yazılı Soru Önergesi veren CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Kamu arazilerinin satışından milyonlarca lira gelir elde ediliyor hangi yatırımlar yapılmış Bakanlık açıklasın dedi.

KAMU MALI DENİZ

Tahsin Tarhan Kocaelinde senelerdir devam eden isyan ettiğimiz bir durum söz konusu. Kocaeli bütçeye en çok desteği veren il olmasına rağmen hak ettiği desteği alamıyor. Üzerine Milyonlarca liralık Kamu arazileri de satışa çıkarılıyor. Ekstra gelirler elde ediliyor. Kamu arazisiyle emekçisiyle işvereniyle sanayisiyle ülkeye bu kadar katkı sağlayan Kocaelinde ne yazık ki yatırım yok. Biz eğer Kocaelinde bir kamu arazisi satılacaksa ya da kiralanacaksa elde edilen gelirle yine Kocaeliye yatırım yapılsın istiyoruz. Ancak Devletin Malı deniz anlayışıyla davranılırsa bu duruma tepki gösteririz. Dedi.

TARIM VE ORMAN ARAZİSİ KALMADI

Tahsin Tarhan Kimseyi zan altında bırakmak için söylemiyorum ancak Kocaelide tarım arazisi ve orman arazisi bırakmadılar. Kandıranın köylerine bakın tarım arazileri yok pahasına satılıyor. Çiftçi ürettiğini karşılayamadığı için ses çıkartamıyor.

Kuzey Marmara Otoyolu ile orman arazilerini yok ettiler. Tahribatı yıllarca düzelmeyecek bir habitat oluşturdular. Bir kentin sosyo dinamik ve coğrafi yapısıyla bu kadar oynanmasını kabul etmek mümkün değildir. Dedi.

MİRAS YEDİ ANLAYIŞ OLMASIN

Tahsin Tarhan Bugün Kocaeli için Bakanlığa sorduğumuz Ne kadar kamu arazisi satıldı ve kiraya verildi Bunlardan ne kadar gelir elde edildi ve bu gelirlerle ne yapıldı sorusu aslında tüm şehirlerimiz için geçerli 62 Milyar dolarlık özelleştirme yapan dolaylı satışlarla 80 Milyar dolar gelir eden iktidarın Miras yedi anlayıştan vazgeçip tüm vatandaşlarımızı da kapsayacak üretim ve tasarruf ekonomisine geçmesi gerekmektedir. Kamu malını satarak Mercedes Makam arabalarına binmeye devam ederseniz iki yakanız bir araya gelmez" dedi.

11 Temmuz 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?