Büyükakın, ''Kocaeli'de herkesin başkanıyım''

Kocaeli Rumeli Türkleri Derneği yönetim kurulu üyeleri Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakını ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın Kocaeli Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Recep Altıntip ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Başkan Büyükakın görüşmede Balkan Yarımadasının her köşesinde Türk izleri olduğundan bahsederek Kocaeli Rumeli Türkleri Derneği gibi STKların bunlara sahip çıkmasının çok önemli olduğunu vurguladı. Konuklarıyla olan buluşmasında Kocaelide herkesin başkanıyım diyen Büyükakın Hoşgörülü olacağız ve milletimize hizmette kusur etmeyeceğiz. Bize gönlünü açan bu aziz milletimize dünyanın neresinde olursa olsun hizmet etmek bizim en önemli görevlerimiz arasındadır dedi.

GÖNÜLLERİMİZ BİR KALPLERİMİZ BİR ATIYOR

Hamdolsun Türkiyenin gönül coğrafyalarımızla bağları artık çok daha sağlam ve çok daha diri diyen Başkan Büyükakın Türkiye oralarda ecdat yadigârlarını ayağa kaldırıyor. Şehitliklerimiz artık kimsesiz değil sahipsiz değil. Türkiyemiz de gönül coğrafyalarımızda çok önemli çok güzel işler yapıyor. Rumelinde Balkanlarda Batı Trakyada kardeşlerimizi yalnız bırakmıyor. Kader bizi ayrı düşürdü belki ama gönüllerimiz bir kalplerimiz bir atıyor şeklinde konuştu. Şairin dediği gibi ayrılıklar da sevdaya dâhildir ifadelerini kullanan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Kocaeli Rumeli Türkleri Derneğimiz de bu sevdamızı dile getiriyor. Kendilerine hem Kocaelimizde hem de Balkanlarda gerçekleştirdikleri faaliyetler için teşekkür ediyoruz. Yeni projelerle stratejik çalışmalarla bu yol almaya devam edilmelidir ifadelerini sarf etti.

FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİLER SUNDU

Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Recep Altıntip Başkan Büyükakına derneğin faaliyetleri hakkında bilgileri de içeren bir dosya sunmayı ihmal etmedi. Altıntip Kocaeli Rumeli Türkleri Derneği olarak Makedonyadaki Türk belediyelerine bir okul inşa ettiklerini itfaiye aracı ve ambulans teslim ettiklerini başta Kuran-ı Kerim olmak üzere on binlerce kitap götürdüklerini ifade ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

11 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?