Gölcük'te kan donduran istismar olayı...

Gölcük'te üvey kızına yönelik cinsel istismarda bulunan A.A.S., üvey kızının rehber öğretmeni tarafından şikayet edildi.

Kocaeli Denge Gazetesinden Caner Aktan'ın haberine göre Olay 2015, 2017 ve 2018 tarihlerinde Gölcük ve Derince ilçelerinde meydana geldi. A.A.S. evlendiği kadından olan üvey kızı C.K.’ya yönelik cinsel istismarda bulundu. C.K.’nın durumundan şüphelenen rehber öğretmen durumu polise bildirdi.

Yapılan soruşturma kapsamında A.A.S.’nin 11 yaşındaki E.N.S. ve 9 yaşındaki E.A.K. isimli yeğenlerine de cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. 33 yaşındaki A.A.S. 25 Mart 2019 tarihinde tutuklanırken hakkında “on iki yaşından küçük mağdurların cinsel istismarı” suçlamasıyla iddianame hazırlandı.

Rehber öğretmen ortaya çıkardı

Rehber öğretmen C.Y., A.A.S.’nin üvey kızı olan C.K.’nın hareketlerinden şüphelenerek kendisiyle konuşmak istedi. Bir süre konuşmak istemeyen C.K., daha sonra görüşmeyi kabul etti. Üvey babasının kendisine yönelik cinsel istismarda bulunduğunu anlatan C.K., aynı durumu yeğenlerinin de yaşadığını söyledi. Çocuk İzlem Merkezinde (ÇİM) alınan ifade sonrası A.A.S.’nin iki yeğenine daha cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı.

Suç birden fazla işlenmiş

11 yaşındaki E.N.S.’nin şüpheli A.A.S.’nin ağabeyinin çocuğu, 9 yaşındaki E.A.K.’nın ise üçüncü dereceden kan bağı olmakla birlikte akrabası olduğu iddianamede yer aldı. Şüpheli A.A.S.’nin her iki mağdura yönelik değişik zamanlarda cinsel istismarda bulunduğu, zaman aralığının uzun olması nedeniyle ise kastın yenilenerek devam ettiği, bu nedenle suçun birden fazla kez işlendiği belirtildi.

Büyğünce senden iyi o....

Yine iddianamede yer alan kan dondurucu ifadelerden bazıları şöyle kayda geçti. A.A.S.’nin yeğenlerine yönelik şu ifadeleri kullandığı belirtiliyor; “Büyüyünce senden iyi o….. olur” Diğer bazı ifadeleri ve A.A.S.’nin yeğenlerine yönelik yaptığı fiilleri basın etiği ve ahlak kuralları nedeniyle yayımlayamıyoruz.

Kocaeli 1. Ağır Cezada yarılanacak

E.N.S. ve E.A.K.’nin uzmanlar eşliğinde alınan ifadelerinin tutarlı olduğu belirtilirken, duygulanımların anlatımlarla örtüştüğü ifade edildi. Tanık ifadeleri ve öğrenci görüşme tutanakları göz önüne alındığında şüpheli hakkında kamu davası açmaya yeterli delil olduğu gerekçesiyle A.A.S. hakkında Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde “on iki yaşından küçük mağdurların cinsel istismarı” suçlamasıyla dava açıldı. A.A.S. önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.


02 Temmuz 2019 - Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Başkan Ali Yıldırım Sezer'i başarılı buluyormusunuz?