Harb-iş Sendikası taleplerini iletti

AK Parti İl Başkanlığına atanan Mehmet Ellibeş’i Harb-İş Genel Mali Sekreteri Haldun Kurubacak ve Kocaeli Şube Başkanı Turhan Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret etti.

Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeşi’i ziyaret eden Harb-İş Genel Mali Sekreteri Haldun Kurubaçak, 3 bin tersane işçisinin arabulucuya giren kamu toplu sözleşmesinin imzalanması için işçinin taleplerini iletti Ziyarette kamu alanında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri gündem oldu. Harb-İş Genel Mali Sekreteri Haldun Kurubaçak, belediye başkanlığı döneminde tersane işçilerinin dostu olan Ellibeş’in bu süreçte kendilerine destek vermesini istedi.  

 

Sizin vereceğiniz destek önemli

Ellibeş’i makamında ziyaret eden Kurubaçak ve beraberindeki heyet Türk Bayrağı olan bir plaket hediye etti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendisine görev verildiğini belirten Ellibeş, “Bu zor görevin üstesinden gelmek için elimizden geleni yapacağız. Siz dostlarımızın bize vereceği destek çok önemli” dedi. Ellibeş ile Gölcük’te belediye başkan yardımcılığı ve belediye başkanlığı döneminde birlikte çalıştıklarını belirten Haldun Kurubacak, her zaman tersane işçisi ile yakından ilgilendiğini belirtti.

 

Makul taleplerimzin kabul edilmesini bekliyoruz

Ellibeş’in il başkanı olmasından memnuniyet duyduklarını söyleyen Kurubacak, “İşçilerin sorunları ile her zaman ilgilenin birinin bu makamlarda olması bizim için önemli. Kamu alanında devam eden toplu iş sözleşmelerimiz arabulucu sürecine girdi. Şu anda 3 bin tersane işçisi hayırlı haberler bekliyor. Arkadaşlarımızın sizden beklentisi bu sürecin takipçisi olmanızdır. Biz üzüm yemek istiyoruz, bağcıyı dövmek istemiyoruz. Ülkede yaşanan ekonomik krizi görüyoruz. Makul zam taleplerimizin kabul edilmesini istiyoruz” dedi.

 

Harb-iş'in uzlaşmacı tavrını biliyoruz

Dünya da yaşanan ekonomik krizin Türkiye’yi de etkilediğini belirten Ellibeş, “Cumhurbaşkanımızın önderliğinde krize karşı sağlam bir irade sergileniyor. Beklentilerinizin karşılanacağını düşünüyorum. Harb-İş Sendikasının uzlaşmacı tavrını biliyoruz. İnanıyorum ki işçilerin beklentilerini karşılayacak bir sözleşme yapılacaktır. Bu süreçte çorbada bizim de tuzumuz olacak bir durum oluşursa elimizden geleni yaparız” dedi.

14 Haziran 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Eriklitepe Tabiat Parkına gittiniz mi? Eriklitepe nerede?