Temizlik Çalışmaları Kapsamlı Bir Şekilde Devam Ediyor

 Gölcük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin periyodik olarak yaptığı mahalle temizlik çalışmaları devam ediyor. Haftanın belirli günlerinde ve kentin belirlenen mahallelerinde yapılan temizlik çalışmaları kapsamlı olarak yapılıyor.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Gölcükte yaşam alanlarındaki boş yerlere dökülen ve görüntü ve çevresel kirlilik oluşturan moloz yığınlar Gölcük Belediyesi ekipleri tarafından kaldırılıyor. Gölcük Belediyesi ekipleri insan sağlığını tehdit eden çevre ve görüntü kirliliğine sebep olan inşaat yıkıntı atıklarını topladıklarını ve bunları hafriyat atıklarını gelişi güzel döken firmalar ve şahıslara ilgili mevzuatlar gereğince cezai işlem uygulanmaktadır.

İlçede  inşaatlardan ve ev tadilatlarından oluşan molozlar ve evsel atıklar önemli derece kentsel kirliliğe neden olmakta Gölcük Belediyesi bünyesinde oluşturulan ekipler vasıtasıyla moloz ve ağaç budama atıklarının toplanması hizmeti verilmekte. Vatandaşların duyarlı davranmasıyla birlikte ekipler tarafından titizlikle yürütülen çalışmalarla toplanması hem görsel kirliliğin hem de kötü kokuların oluşmasına engel oluyor. Vatandaşların başvuruları dikkate alınarak kepçe ve kamyon ile molozlar ve dallar toplanıyor. Ayrıca kentin belli bölgelerine bırakılan bu tür atıklar belediye ekipleri tarafından periyodik olarak toplanarak Gölcük halkının yaşam alanlarında kirliliğin en aza indirilmesi konusunda hassasiyetle çalışılıyor.

13 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Eriklitepe Tabiat Parkına gittiniz mi? Eriklitepe nerede?