Abdullah'ı Otobüste unuttular

UlaşımParkta görevli sürücü İsa Yıldırım aracında unutulan 5 yaşındaki minik Abdullahı ailesine sağ salim teslim etti.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark A.Ş.de görevli sürücü İsa Yıldırım aracında unutulan 5 yaşındaki minik Abdullahı 3 saat boyunca aracında misafir ederek ailesine sağ salim teslim etti. Korku dolu anlar yaşayan Abdullahın ailesine ikinci bayramını yaşatan şoför Yıldırım birkaç gün sonra Gebze Otobüs Garajında aile ile tekrar bir araya geldi. Buluşmada minik Abdullahın babası Mehmet Karabiber şoför Yıldırıma yapmış olduğu bu kahramanca hareketten dolayı teşekkür etti.

GÜVENDE HİSSETTİRMEK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPTI

UlaşımPark şoförü İsa Yıldırım Ramazan Bayramının 2. günü 17.15 Duduev parkından hat kodu 550 ile Çayırova istikametine doğru seferine çıktı. Yeni Mahalle durağına geldiğinde yolcuların çoğunluğu araçtan iniş yaptı. Aracını sürmeye devam eden şoför Yıldırım arkadan gelen sesler üzerine dikiz aynasından baktığında arka bölümde olağan dışı bir durum olduğunu fark etti ve kontrol etmek için aracını müsait bir yere çekti. Daha sonra arkaya ilerleyen şoför Yıldırım yolculardan bilgi alarak küçük bir çocuğun ailesinin araçta olmadığını ve unutulduğunu öğrendi. Hemen çocuğu yanına alan sürücü Yıldırım çocukla konuşarak ismini öğrendi. Adını Abdullah olarak söyleyen minik çocuğa korkmaması gerektiğini güvende olduğunu ve onu ailesine teslim edeceğini iletti.

HEMEN POLİSLE İLETİŞİME GEÇTİ

Sürücü İsa Yıldırım çocuğun ismini öğrenir öğrenmez ilk olarak Gebze Garaj amirliği ile görüşerek aracında bir çocuk unutulduğunu yaklaşık 5 yaşlarında ve isminin Abdullah olduğunu iletti. Gebze Garaj Amirliği ise hemen 155 ile iletişime geçerek araçlarında kayıp bir çocuğun olduğunu belirtti. Aradan kısa bir zaman geçtikten sonra 155den geri telefon gelerek babasının tespit edildiği ve aynı çocuk için emniyete başvuru yapıldığı belirtildi. Polis memurları garaj amirliğine kaybolan çocuğun babası Mehmet Karabiberin telefon numarasını verdi. Garaj amirliği şoför Yıldırım ile iletişime geçerek Abdullahın babasının numarasını verdi. Daha sonra şoför baba ile iletişime geçerek şuan da son durağa ilerlediğini Abdullahın güvende olduğunu korkmamaları gerektiklerini ve Abdullahı istenilen durakta teslim edeceğini belirtti.

ANNE VE BABASINA TESLİM ETTİ

Kaybolan çocuk Abdullahla adeta çocuk olan kahraman şoför Yıldırım çocuğun korkmaması için elinden gelen her türlü fedakârlığı yaptı. Son durağa gelen şoför minik Abdullaha su içirdi çikolata yedirdi karnını doyurdu oyun oynadı lavabo ihtiyacını giderdi. Çocuğun korkmaması için elinden ne geliyorsa yapan şoför Yıldırım dönüşte anne ve babanın beklediği durağa kadar minik Abdullahı araç şoför kabinine aldı. Gönüllere taht kuran şoför Çayırova durağına geldiğinde anne ve baba otobüsü karşıladı. Daha sonra kayıp çocuk Abdullah korku dolu anlar yaşayan ailesine teslim edildi. Şoför İsa Yıldırım üzüntülü korkulu aileye ikinci bayramını yaşattı.

MİNİK ABDULLAH İLE AİLESİ ŞOFÖRLE BİR ARAYA GELDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımParka ait Gebze Otobüs Garajında şoför İsa Yıldırım Abdullah ve ailesi tekrar bir araya geldi. Şoför Yıldırıma yapmış olduğu bu kahramanca hareketten ötürü teşekkürlerini ileten Baba Mehmet Karabiber Eşim bana Büyükşehir Belediyesi otobüsünde oğlumuz Abdullahı unuttuğunu telefonla bildirdi. Hemen karakolu aradım. Daha sonrasında otobüs şoförü İsa Yıldırım beni aradı ve Çocuğunuz Abdullah güvende ve bizlerle beraber dedi. İşte o zaman korkum bir anda rahatlamaya döndü. Şoför Yıldırıma teşekkür ettim. Allah Büyükşehir Belediyemizden ve çalışanlarından razı olsun diye konuştu.

YILDIRIM: İNSANLIK GÖREVİMİ YERİNE GETİRDİM

3.5 yıldır UlaşımParkta otobüs şoförlüğü yapan İsa Yıldırım ise yaptığı açıklamada işe girişte aldığı eğitimlerin önemini vurguladı ve temel insanlık görevini yerine getirdiğini belirterek Minik Abdullahın babasını aradığımda panik halindeydi. Sakin olmasını ve oğlunun güvende ve emin ellerde olduğunu belirttim ve istediği zaman istediği yerde çocuğunu teslim edeceğimi söyledim. Minik Abdullahı da kendi evladımmış gibi düşünüp öyle hareket ettim. Onun korkmaması için elimden geleni yaptım. Yerimde kim olsa aynı hareketi yapardı şeklinde konuştu. Buluşma hatıra fotoğrafı ile son buldu.

13 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Eriklitepe Tabiat Parkına gittiniz mi? Eriklitepe nerede?