BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

İzmit Belediye meclis toplantısı Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında yapıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

9 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı mecliste Başkan Hürriyet  üyelerden Aykut Çağlayan ve Erol Çalışkanın doğum günlerini kutladı. Mecliste 4.5678 gündem maddeleri komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi.

İHALELER ŞEFFAF OLACAK

İzmit Belediye meclisinde 05.07.2019 tarihinde sona erecek kent temizliği için muhtelif iş makinalarının ve hizmet araçlarının çalıştırılması ihalesi de görüşüldü. İhalenin 3 yıl olarak yapılması oyu birliği ile kabul edildi.

Başkan Hürriyet İzmit Belediyesinde ihalelerin şeffaf ve belediye çıkarlarının korunduğu şekilde yapılacağını belirterek yapılacak ihaleler şeffaf ve canlı olacak. Bugüne kadar yapılmamıştı. Şartname belediyeyi koruyacak şekilde olacak. İhalenin 3 yıl olması fiyat olarak daha iyi. Uzman arkadaşlar 1 yıl olduğunda daha pahalı olduğunu söylüyorlar. Satın almak mı kiralamak mı belediye lehine bu konuda da çalışıyoruz. Herkesin takip edeceği şekilde ihale olacak dedi.

Kısa süreliğine gerginliğin yaşandığı mecliste AK partili üyelerin önergeleriyle ilgili olarak Başkan Hürriyet gerekli bilgiyi buradan aktardım. Gerekirse yazılı olarak da tarafınıza bilgi verilir. Büyükşehir Belediyesinde Tahir bey bizim önergelerimizi okumadı bile şeklinde konuştu.

Bir sonraki meclis toplantısının 2 Temmuz Salı günü saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.

11 Haziran 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Eriklitepe Tabiat Parkına gittiniz mi? Eriklitepe nerede?