Ümit ustanın meşhur lokmasına hücum

İçinde bulunduğumuz 11 Ayın Sultanı Ramazan ay'ında iftar sofralarının vazgeçilmezi hiç kuşku yok ki, Ramazana özel tatlılar'dır. Bu tatlıların başında da, Lokma Tatlısı gelir.

Haber albümü için resme tıklayın

İlçemizde hizmet veren Ümit Usta'nın Gölcük halkına sunduğu lokmalar, iftar sofralrının vazgeçilmez tatlısı oluyor. Lokma ustası İlhan Demirönal'ın lokmaları, iftar vaktine yakın, adeta izdihama neden oluyor.  

26 yıllık lokma ustası

İlçemizde uzun yıllar hizmet veren Ümit Usta, Gölcük Halkına gerçek lokma lezzetini bu senede sunuyor. Geçtiğimiz yıl büyük beğeni toplayan 26 yıllık lokma ustası İlhan Demirönal, bu senede Ümit Usta’da Gölcük Halkına gerçek lokma lezzetini sunuyor. Ramazan Ayının vazgeçilmez lezzetlerinden olan lokma tatlısını en doğal haliyle sunan Ümit Usta Gölcük Halkından yoğun ilgi görüyor. Geçtiğimiz Ramazan Ayında yoğun ilgi gören 26 yıllık lokma ustası İlhan Demirönal, bu senede Ümit Usta’da Gölcük Halkına gerçek lokma lezzetini sunuyor. Gün boyu taze yapılan lokmalara özellikle iftar vaktine yakın yoğun talep oluyor.  

Gölcüklülerin tadı damağında kaldı
Gölcük halkına gerçek lokma lezzetini tattırmak için 26 yıllık lokma ustası İlhan Demirönal ile çalıştıklarını ifade eden Ümit Usta’nın işletmecisi Ümit Karslıoğulları, “Bizim en büyük amacımız Gölcük halkına en iyi hizmeti sunabilmektir. Bu bağlamda Ramazan Ayının ve özel günlerin vazgeçilmez lezzeti olan lokma tatlısını en doğal hali ile Gölcük halkına sunmak istedik. Geçtiğimiz Ramazan Ayında İlhan Ustanın lokmaları çok beğenildi. Bizde bu Ramazan kendisiyle yeniden çalışmaya karar verdik.  Makine lokmasından çok farklı olan ve tamamen elle yapılan lokmamız bu senede oldukça ilgi görüyor. Gölcük halkı tarafından özellikle iftara yakın bir yoğunluk oluyor. Lokma tatlımızı 2 sene başlatmıştın ve bu sene devam ettirmek istedik.gördüğümüz ilgi bizleri gerçekten mutlu ediyor” dedi.

" elle yapılan lokma ile makina lokması arasında fark var"
Elle yapılan lokma ile makine lokması arasında çok büyük fark olduğunu belirten 26 yıllık lokma ustası İlhan Demirönal, “Yılların getirdiği bir ustalık ile lokma tatlımızı yapmaktayız. Elle yapılan lokma makine lokmasına benzemez, yani bu hakiki lokma tatlısıdır. Bu lokma tatlısını yapmak biraz ustalık ister, meziyet ister yani yıllarınız vermeniz gerekir. Bu şekilde elle lokma yapan ustamız çok az kaldı. Bu nedenle biz bu geleneği yaşatmaya çalışıyoruz. 2 senedir Ramazan Ayında  Ümit Usta ile çalışmaktayız ve gördüğümüz yoğun ilgiden dolayı çok memnun kalmıştık. Bu sene yine aynı ilgiyi görmek bizleri mutlu etti. Gün boyu devam eden yoğunluk özellikle iftar vakti yaklaşınca artıyor. Gün boyunca kaç kişilik yada kaç kilo lokma yaptığımızı hesaplamak çok zor. Ama lokmanın içine sevgimiz kattığımız doğrudur. Çünkü yapılan lokmalar anında satıldığı için bunu hesaplayamıyoruz” dedi. 

21 Mayıs 2019 - Esnaf


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Eriklitepe Tabiat Parkına gittiniz mi? Eriklitepe nerede?