"Bana da cinsel tacizde bulunmuştur"

Gölcük'te 13- 14 yaşlarındayken kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia ettiği üvey babası Yaşar Kanık'ı bıçaklayarak öldüren Şerife A.'nın (32) kız kardeşi H.Z. de mahkemede üvey babası tarafından cinsel tacize uğradığını iddia etti.

Gölcük'te 15 Ekim 2018 tarihinde meydana gelen olayda, Şerife A., 13- 14 yaşlarındayken üvey babası Yaşar Kanık'ı kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia ederek bıçakla ağır yaralamıştı. Yaşar Kanık, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

"Şerife'den sürekli fuhuş yapmasını istiyordu"

Şerife A.'nın yargılanmasına bugün Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmada Şerife A.'nın bir suçtan dolayı cezaevinde bulunan eski eşi G.M., SEGBİS ile mahkemede tanık olarak dinlendi. G.M. ifadesinde, "Şerife A. ile yaklaşık 8 yıl kadar imam nikahlı olarak yaşadık. İki çocuğumuz var. 2014 yılında ayrıldık. Yaşar Kanık'ı tanırım. Kendisi fuhuş yaptıran biridir. Şerife'den sürekli fuhuş yapmasını istiyordu. Ancak sanık bunu kabul etmeyince ona olumsuz davranışlar gösteriyordu. Sürekli olarak çocuğu göstermemekle tehdit ediyordu. Bunun dışında olumsuz davranışları devam ediyordu. Esasen ayrılmamıza neden olan kendisidir. Ben Yaşar Kanık'ın sanığa bizzat tacizde bulunduğunu görmedim. Ancak Şerife'den bunu duydum" dedi.

"Yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptıran biriydi"

Duruşmada tanık olarak dinlenen Şerife A.'nın kız kardeşi H.Z. (28), "Şerife benim ablam olur, Yaşar Kanık ise üvey babamdır. Cinayet olayını doğrudan görmedim, annem bana telefonda anlattı. Benim bilgim Yaşar ile Şerife arasındaki geçimsizliğe ilişkindir. Bir tarihte Yaşar'ı ablamın odasından çıkarken görmüştüm. O dönemde ablam Yaşar'ın kendisine cinsel yönden saldırdığı gerekçesiyle şikayette bulundu. Ancak benim yaşım küçük olduğu için tanıklık yapamadım. Bundan sonraki dönemlerde Şerife, kendisine cinsel tacizlerde bulunduğunu anlattı. Yaşar, birlikte yaşadığımız dönemde bana da cinsel tacizde bulunmuştur" dedi. Evden ayrılarak yurtta kaldığını söyleyen H.Z., "Bu olaylar sonrasında ben evden ayrılarak bir dönem yurtta kaldım. Yaşar, yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptıran biriydi. Doğrudan görmemekle birlikte Şerife, Yaşar'ın kendisine de fuhuş teklif ettiğini söylemişti. Hatta bir keresinde birlikte dışarı çıktıklarında Şerife bana gelip, 'Beni sattı' şeklinde beyanlarda bulundu" diye ifade verdi.

"Bizi bulup durumu anlatmadılar?

Tanık beyanlarını reddeden Yaşar Kanık'ın oğlu A.K.;  "Madem babam Şerife'yi ve dinlenilen tanığı fuhuşa zorluyordu, neden oğlu olarak bizi bulup durumu anlatmadılar? Gerekli müdahaleleri yapardık" dedi.

"Adaletinize sığınıyorum"

Tutuklu yargılanan Şerife A. mahkemede, "Üç tane çocuğum var. Adaletinize sığınıyorum" dedi. Mahkeme heyeti, tanıkların önümüzdeki celse dinlenmesine, Şerife A'nın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Kızkardeş annesine tepki gösterdi

Duruşma sonrasında adliye içinde Yaşar Kanık'ın yakınları tanıklara tepki gösterdi. Şerife A.'nın kız kardeşi H.Z. annesine, "Bundan sonra annem değilsin" dedi.

15 Mayıs 2019 - Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Gölcük en önemli sorunu sizce nedir?