"Herkes haddini bilecek!"

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, merdiven altı tatlı satan seyyar satıcılar konusunda uyararak; "Bu satıcılar sağlığa ve ekonomiye dolayısıyla ilçe esnafıma zarar veriyor. Herkes haddini bilecek" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, "Ramazan ayında peydahlanan seyyar tatlıcıların, sağlık yönünden büyük bir tehlike olan merdiven altı tatlı satımının önüne geçilmeli!" diyerek bu konuda vatandaşları uyradı ve gerekli mercilerin denetimlerini arttırmaları gerektiğini vurguladı.

"Haksızlık ve adaletsizliğe neden oluyor"

Başkan Kocaman; "Ramazan ayıyla birlikte merdiven altı tatlı satışı yapan kişilerin artması nedeniyle pastahane ve tatlıcı işyeri işleten Vergi, sigorta, kira, stopaj ödeyen sürekli hijyenliği takip edilen esnafımız mağdur olmaktadır. Maliye kaydı yok, belediye ruhsatı yok, sağlık ilçe tarım hijyen belgeleri yok, yasal hiçbir işleve sahip olmadan merdiven altı tabiriyle üretilen tatlıların piyasada satılması haksızlık ve adaletsizliğe neden olmaktadır" diye belirtti.

"Esnafımızın mağdur edilmesine asla göz yummayacağız"

Bu konuda vatandaşlarında ne olduğu belli olmayan sağlık koşullarının yerinde olmayan tatlılardan almamaları, sabit işin uzmanı pastahane yada tatlıcı almalarının her açıdan yararlı olacağını belirten Kocaman; "haksız rekabetten öte her yıl Ramazan öncesi piyasaya hiçbir resmi kayıt v.s. işleri olmayan bu satıcılar sağlığa ve ekonomiye dolayısıyla ilçe esnafıma zarar veriyor. Herkes haddini bilecek. Tatlıcı tatlısını satacak, tamirci tamirini yapacak. Bu işin gerçek sorumluları Devletine yükümlülüklerini yerine getiren kira, vergi, stopaj, sigorta, elektrik, su yanısıra iş istihtamına katkı sağlayan esnafımızın mağdur edilmesine asla göz yummayacağız. Tatlıcı esnaflarımızın bu konuda ki şikayetleri belediyemize ve zabıta birimlerimize aktarılmış olup, gereken kontrollerin sıklaştırılması hususunu Belediye zabıtamız, vergi dairemiz ile tarım müdürlüğümüzden talep ediyoruz" diyerek açıklamalarda bulundu.

14 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Eriklitepe Tabiat Parkına gittiniz mi? Eriklitepe nerede?