Başkan Büyükakın, ‘’Kocaeli’yi çok sağlam analiz ettik’’

Başkan Büyükakın Şehre dair vizyonumuzu içeren plan ve projelerimizi sivil toplum kuruluşlarımızla paylaşacağız dedi.

+11
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın Gumushaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara Izmit Kent Merkezi Ticari Dayısma Dernek Başkanı Murat Ozturk Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar Servis Aracları Odası Başkanı Ahmet Tascı ve Kocaeli Yuksek Ogrenim Derneği Başkanı Didem Turan ve beraberindeki heyetleri makamında ayrı ayrı ağırladı. Oldukça verimli ve samimi bir şekilde geçen görüşmelerde kentin yönetimine sunulabilecek katkılar ve öneriler ele alındı. Şehrin kimliğinden ekonomisine gençlik hizmetlerinden esnafların beklentilerine kadar birçok konuda projeler üretilmesine karar verilen görüşmelerde Başkan Büyükakın Şehre dair vizyonumuzu içeren plan ve projelerimizi sivil toplum kuruluşlarımızla paylaşacağız dedi.

YAŞAM ALANLARINA KADAR HER DETAYI ÇALIŞTIK

Sivil toplum kuruluşlarının kendi alanlarında proje üretmesinin önemine değinen herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir kent hedefi için katkı sunmalarının önemini dile getiren Başkan Büyükakın Kocaeliyi çok sağlam analiz ettik. Kent merkezlerinden köylerdeki yaşam alanlarına kadar her detayı çalıştık. Şehrin markasına STKlarımızın katkılarıyla değer katacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak kolay ve zoru aynı anda başaran insan odaklı bir yönetim gerçekleştirmektir. Bu yolda bizlerin en büyük destekçisi kentimizin dinamikleri olacak şeklinde konuştu.

YENİ BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA HİZMET EDİYORUZ

Üniversitelerimiz kamu kuruluşlarımız sivil toplum kuruluşlarımız ve tüm vatandaşlarımızın aktif katıldığı yeni bir belediyecilik anlayışıyla Kocaeliyi yönetmeye başladıklarını dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Mütevazi ortak aklı geliştiren katılımcı şeffaf hesap veren proje bazlı işleyen vatandaş memnuniyetine odaklı bir yaklaşımla kentimizi yöneteceğiz. Bu bizim sarsılmaz ilkemizdir. Şehirlerin yarışında yeni dünyada Kocaeli olarak rekabet gücümüzü artıracak çalışmalarımızla insanımızın mutlu olmasını sağlayacağız. Kocaelinin sokaklarında caddelerinde pazarlarında evlerinde gençlere hanım kardeşlerimize iş insanlarına sivil toplum mensuplarına engellilere hasılı toplumun her kesimine yeni bir belediyecilik anlayışıyla hizmet ediyoruz açıklamasını yaptı. Birliktelikler yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

21 Nisan 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Eriklitepe Tabiat Parkına gittiniz mi? Eriklitepe nerede?