"Biz bu seçimi bir oy ile kazanacağız ve bu oy, sizin oyunuz olacak"

CHP Gölcük İlçe Başkanlığı, Kongre Sarayı’nda Gölcük Belediye Başkan Adayı Özgür Yılmaz, belediye meclis üyesi adayları ve projelerinin tanıtım toplantısını coşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirdi

"Biz bu seçimi bir oy ile kazanacağız ve bu oy, sizin oyunuz olacak"
"Biz bu seçimi bir oy ile kazanacağız ve bu oy, sizin oyunuz olacak"
+16
Haber albümü için resme tıklayın

 CHP Gölcük İlçe Başkanlığı, Gölcük Kongre Sarayı’nda Gölcük Belediye Başkan Adayı Özgür Yılmaz, belediye meclis üyesi adayları ve projelerinin tanıtım toplantısına coşkulukalabalık eşlik etti.

Gerçekleştirilen programa CHP Kocaeli Milletvekilleri Mühip Kanko, Harun Özgür Yıldızlı ve Nail Çiler, Geçmiş Dönem Milletvekilleri Haydar Akar ve Hikmet Erenkaya, CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı ve yönetimi, CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin, CHP Gölcük İlçe Başkanı Mehmet Uzuner, CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı Özgür Yılmaz, önceki dönem CHP il Başkanı Cevdet Barış, önceki dönem SHP il Başkanı Keramettin Gençtürk, CHP İlçe Başkanları Fahrettin Büyükoğlu, Caner Uzuner, Fikret Gürel, İsmet İşeri, CHP İlçe Belediye Başkan Adayları, mevcut belediye meclis üyeleri ve adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Toplantıda ilk olarak bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı’mız okundu.

Kadınlarımızın evladını sevdiği gibi ülkemizi severek yolumuzda yürüyeceğiz

Programın açılış konuşmasını yapan CHP Gölcük İlçe Başkanı Mehmet Uzuner, “Bu bir seçim arenası ve yolculuğudur. 31 Mart gününde yerel yönetimler seçimi yapılacak. Tabii bizim siyasi yürüyüşümüz devam ediyor. Bu yolculuk, bizim için bizden öncekilerin yaptığı mücadelenin devamı niteliğindedir. Bu yolculuk, milli mücadeleden bu yana bu ülke için ter döken büyüklerimizin mücadelesidir. Bugün ülkemizin genelindeki Atatürkçü yürüyüşümüzü devam ettirmek amacındayız. Bizler Atatürk ve silah arkadaşlarının açtığı yolda, yurdun herhangi bir coğrafyasında bazen efe, bazen yiğit olarak, kadınlarımızın evladını sevdiği gibi ülkemizi severek yolumuzda yürüyeceğiz” dedi.

Gölcük merkezden uzak olunca unuttular sanırım

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin konuşmasında, “Özgür kardeşim, 2014 yılından bu yana Gölcük ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde meclis üyeliği yapıyor. Yani Özgür başkanımız, Gölcük’ün sorunlarını bilen, mahallelerini bilen bir arkadaşımız. Ben de bu dönemde kendisi ile yol arkadaşlığı yapmaktan onur duyuyorum. Genç kardeşimizi burada belediye başkanı yaparsanız Gölcük gerçekten çeyrek asırdır kaybettiklerini kazanacak. Bu kenti yönetiyorlar ama bu kentin sorunları olduğu gibi duruyor. 100 yıl önce yapılan D-130 Karayolu’na bir şerit eklenememiş, hafif raylı metro yapılamamış. Gölcük’ü merkezden uzak olunca unuttular sanırım. 1999 Gölcük Depremi’nde burada yıkıntılar içerisinde kaldık” dedi.

Biz bu kenti yeniden ayağa kaldıracağız

Sözlerini sürdüren Bilgin, “ Değirmendere’deki, Gölcük’teki görüntüleri hatırlıyorum. 25 sene geçti, orta hasarlı binalarda halen insanlar oturuyor. Müteahhitler arasında uzlaşı sağlayıp bir tane güçlendirdikleri, örnek gösterdikleri bina yok. Bugün kentsel dönüşümden bahsediyorlar. Bu nasıl yapılır? Önce belediye halka güven verir. Müteahhit bulunur, belediye garantör olur, o bölge ruhsatlandırılır, kredilendirme aşamasında destek olunur, o binada oturanlara kira yardımı yapılır. Sizin örnek gösterdiğiniz böyle bir dönüşüm var mı? Çıkıp diyor ki ‘Benim hayalim kenti depreme hazırlamak’. Daha hasarlı binaları yenileyememiş, güçlendirme yapamamışsınız, bunu nasıl yapacaksınız? Biz bu kenti yeniden ayağa kaldıracağız, burayı insanların güvenli bir şekilde yaşayacağı bir yer haline getireceğiz. Bu seçimi kazanacağız, mutlaka kazanacağız” dedi.

Biz hep depremlerden sonra çalışmaya başlıyoruz

CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler, “Yaklaşan yerel seçimlerin coşkusunu yaşamak ve zafere ulaşmak için bugün Özgür Yılmaz ve Gölcük Örgütü ile beraberiz. Çıktığımız bu yolda ben camiamız adına başarılar diliyorum. Zafer inananlarındır. Bu coşkuyu hep birlikte zaferle sonuçlandıracağız. Biz birlikte güçlüyüz. İktidarın süresi doldu ve geçiyor. Biz hep günü kurtarmaya çalışıyoruz. Tavuğun kilosu 198 lira. Emekliye verilen 3 bin lira ile 6 kilo kırmızı et alınabiliyor. Mührü ne zaman CHP’ye basacaksınız? İşte artık tam zamanı. Allah bir daha depremleri göstermesin. Biz hep depremlerden sonra çalışmaya başlıyoruz. Bizim bugünden geleceğe hazırlanmamız lazım. Türkiye’de kadınlara tanınan haklar, Avrupa’da gelişmiş ülkelerin çoğundan daha önce bizim kadınımıza tanındı. Ben tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Ben Özgür kardeşime destek olun diyor, çıktıkları bu yolda kendisine ve Atasoy Bilgin’e başarılar diliyorum” dedi.

Gölcük’e bir metre metro açmadılar

CHP Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı, “Türkiye’nin ihtiyacı olan, sosyal demokrat belediyecilik kapıdadır. Çok uzun süredir iktidardalar. Kentin hiçbir problemi ile ilgili bir çözüm önerileri yok. Şu kente, Gölcük’e bir metre metro açmadılar. 20-25 senedir alt ve üst belediyelerde, hükümetteler. Tunç ve Ekrem başkanlar, halka dokunan projeleri sunuyorlar. Hükümet ve iktidar, bu imkanları kıssalar da bizim belediye başkanlarımız hizmet üretiyor, hizmet ediyor. Vatandaşımız artık değiştirecek. İktidar artık yakın. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu iktidarı değiştirecek olan bir önemli unsur da emeklilerimiz. Biz diyoruz ki emeklimize en az asgari ücret kadar para verilmeli. Onlar da bunu veremeyiz diyorlar. Kime veriyorlar? Suriyelilere ve 5’li çeteye veriyorlar. Bu sandıkları emekliler patlatacak” dedi.

Bu gidişata 31 Mart’ta dur dememiz lazım

CHP Kocaeli Milletvekili Mühip Kanko, “Bu ülkede vatandaşın borcu 3 trilyona ulaştı. Geleceğimiz ipotek altında. İcra dosyası sayısı 21 milyona ulaştı. Geleceğimizi ipotek altına alıyorlar. Bunu kurtarmak için bu gidişata 31 Mart’ta dur dememiz lazım. Türkiye’de gayet iyi adaylarımız var. Atasoy ve Özgür arkadaşlarımız da Kocaeli ve Gölcük’te adaylar. Partimizin içinden geliyor ve kentimizin sorunlarına hakimler. Sandıkta kendilerini desteklemenizi istiyor, herkese saygılar sunuyorum” dedi.

Gölcük’te değişimin zamanı geldi

CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, “Uzun bir yürüyüşün, engebeli bir yolun son düzlüğündeyiz. 31 Mart’ta Gölcük’ün zaferine, halkın zaferine, işçinin zaferine, emeklilerin zaferine, kısacası Gölcük’te değişimin zaferine hazırız, inançlıyız, başaracağız. Gölcük’te değişimin zamanı geldi. Pek çok sorununuz var, biliyoruz. Artık Gölcük hak ettiği değeri de hizmeti de alacak. Mevcut yöneticiler, seçime bir ay kala sahaya iniyor. Hizmeti o zamanda başlatıyorlar. Gölcük artık hizmet için seçim dönemini beklemeyecek. Artık trafik çilesini çekmeyecek. Biz Gölcük’te işsizlik sorunu olduğunu biliyoruz. Deniz ulaşım sorunu olduğunu biliyoruz. Yıllardır görmezden gelinen deprem ve yapılaşma sorununu biliyoruz. Gölcük’ün ciğerlerinin parsel parsel imara açılarak yok edildiğini biliyoruz. Çözüm Özgür’le olur. Değirmendere’yi, Halıdere’yi tekrar kentin gözde merkezi haline getirmeye hazırız. 31 Mart’ta değişim Özgür Yılmaz’la olacak. Gölcük hak ettiği çağdaş, sosyal demokrat belediyeciliğe kavuşacak. 31 Mart’ta Gölcük’ü özgürleştirmek için omuz omuza olacağız ve Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini zirveye taşıyacağız” dedi.

PROJELER VE YILMAZ’IN ÖZGEÇMİŞİ SUNULDU

Konuşmaların devamında, söz CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı Özgür Yılmaz’a gelmeden önce Yılmaz’ın özgeçmişi ile ilgili bir video sunumu yapıldı. Ardından Yılmaz’ın projeleri anlatıldı.

Projelerin bazıları şu şekilde:

Evlenecek çiftlere destek projesi, 7 gün 24 saat hizmet veren çocuk kreşleri, Eriklitepe Ekstrem Park, üniversite öğrencilerine burs desteği, sosyal kent yaşam sahil şeridi, eski sanayi sitesi dönüşümü, kadın emek kooperatifi, gençlik ve spor merkezi, tohum bankası ve tarıma destek projesi, istihdam ofisleri, Gölcük sanat festivalleri, geri dönüşüm ve enerji tasarrufu, çocuk sanat ve spor evi.

Halkımız, geçmiş yıllardaki Gölcük’ü özlediğini söylüyor

CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı Özgür Yılmaz konuşmasında, “Bu şehrin evladı olarak yapılması gereken çok şey olduğunu biliyorum. Halkımızla her gün bir araya geliyorum. Halkımız, geçmiş yıllardaki Gölcük’ü özlediğini söylüyor. Bugün, geçmişten daha güzel olmalıydı. Gölcük hak ettiği belediyecilik anlayışı ile yönetilmedi. Gölcük nasıl bir adım ileriye götürülür diye düşünülmedi. Kentimizin parlayan yıldızı olabilirdi, olmadı. Yıkıcı bir deprem yaşadık ve üzerinden 25 yıl geçti. Bu süre, bir insan ömrü düşünüldüğünde kısa bir süre değil. Çağı yakalamış bir Gölcük için kısa, orta ve uzun vade planlar yaptık. Akşam saatlerinde insanlar parklara gelirken kaygı duyuyor” ifadelerini kullandı.

Gölcüklü gençler, sürekli ilçe dışına çıkıyor

 Yılmaz, “Okul çevrelerinde evlatlarının sağ salim evlerine gelmesi için anneler kaygı duyuyor. İnsan kendini evinde nasıl güvende hissetmez? Gölcük, Kocaeli’nin en güvenli ilçesi olacak. Bugün Gölcük, hangi çalışmaların hangi kapsamda yapıldığından haberdar değil. Bizimle beraber Gölcük halkının her adımdan haberi olacak. Biz bu şehri şeffaf yönetim anlayışı ile yöneteceğiz. Bizim önceliğimiz, adalet ve liyakat olacak. Bu kentte biz bunu göremedik. Kentimizin hayat enerjisine ihtiyacı var. Araştırmak için Gölcük yeterli olmuyor. Gölcüklü gençler, sürekli ilçe dışına çıkıyor. Özgür ağabeyleri gençleri duyuyor ve anlıyor. Gençler için yaşanabilir bir kent yapacağız” dedi.

Tek adam olmak bizim amacımız değil

Yılmaz, “Bugün Gölcük’te yaşayan insanlar, ihtiyaçlarını gidermek için şehir merkezlerine gidiyor. Esnafımız ve halkımızın buluştuğu, ilçe dışından talep gören bir Gölcük istiyoruz. Halkımız eğitim, sağlık gibi sosyal hizmetlerden faydalanacak. Şahıs ya da siyasete sıkışmış bir yönetim anlayışı bizlerle asla olmayacak. Biz hiçbir kuruma sırtımızı dönmeyeceğiz. Birlikte yöneteceğiz. Seçilmiş olmanın bizde oluşturacağı güç, tek adam olmak bizim amacımız değil. Gölcük halkı, kent yönetimine ortak olacak. Gölcük, projelerin yerine getirilmediği, yıkılanın yenilenmediği bir anlayışla yönetilmeyecek. Gölcük halkı, başkanını üretirken, hizmet ederken de görecek. İşi sağlam yapmanın kıymetli olduğunu biliyoruz” dedi.

Başaracağız. Hepinize kardeşiniz Özgür olarak söz veriyorum

Yılmaz, açıklamasının devamında “Çalışmak demek, boşuna yorulmak değildir. Her koşuldan azami şekilde istifade edilmelidir. Artık yıllardır mahrum kaldığımız sosyal belediyecilikle buluşmak zamanıdır. Lise çağlarında kurduğum bu kenti yönetme hayalini gerçekleştirmek için tamamıyla hazırım. Biz bu seçimi bir oy ile kazanacağız ve bu oy, sizin oyunuz olacak. Şimdi kenetlenme, ayağa kalkma zamanı. Başaracağız. Hepinize kardeşiniz Özgür olarak söz veriyorum” dedi.

Konuşmaların ardından meclis üyesi adayları tek tek sahneye çağrılarak tanıtıldı ve ardından anı fotoğrafı çekilerek program tamamlandı.

10 Mar 2024 - 13:02 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Gündem değil haberi geçen ajanstır.