Aynacı’dan Gövde Gösterisi

Gölcük İYİ Parti İlçe Başkanlığı, Gölcük Kongre Sarayı’nda aday ve proje tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Aynacı’dan Gövde Gösterisi
Aynacı’dan Gövde Gösterisi
+8
Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanlığı, Gölcük Kongre Sarayı’nda aday ve proje tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

İYİ Parti Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmail Aynacı, toplantıda yaptığı konuşmada, Gölcükün yarınlarına ışık tutacak pojeler ve bunların hayata geçirilmesine destek olacak ekip ve yol arkadaşlarım diyerek bir sunum gerçekletirdi. Sunum büyük ilgi görürken tüm katılımcılar dakikalarca alkış tutarak destek verdiler.

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanlığının, Gölcük Kongre Sarayı’nda gerçekleştirdiği aday ve proje tanıtım toplantısı büyük ilgi görürken toplantıya, İYİ Parti İl Başkanı Nusret Acur, İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gencay Yıldıztekin, İYİ Parti İlçe Başkanı Soner Yusufoğlu, İYİ Parti Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmail Aynacı, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve Meclis adayları, dernekler ile sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Toplantı, bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı.

PRJELER İLÇEMİZİN SORUNLARINI ÇÖZECEK

İYİ Parti İlçe Başkanı Soner Yusufoğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında düzenlediğimiz proje ve aday tanıtım toplantımızın teması, ilçemize nasıl hizmet edeceğimizdir. 25 yıldır aynı zihniyetle yönetilen, ‘Yeni Yüzyıl, Yeni Gölcük’ sloganıyla ortalıkta dolaşanların ipliğini pazara çıkarma toplantısı yapmaktan ziyade, projelerimizi kimlerle ve nasıl yapacağımızı anlatacağız. Bizler bu seçime çok iyi hazırlandık çünkü 6 yıldır ilçe başkanlığı yapan sevgili İsmail Aynacı kardeşimiz, tüm meclis toplantılarına katıldı. Gölcük’ün bütün problemlerine hakim, tüm sorunları biliyor. İsmail Aynacı kardeşimizin anlatacağı projelerle kendisinin dersine nasıl çalıştığını anlayacaksınız. Her şeyin röntgenini çekmiş, çözüm bulmuş şekilde karşınızda olacak. Tekrar hoş geldiniz, sefalar getirdiniz dedi.

GÖLCÜK İSMAİL AYNACI’YI BENDEN DAHA ÇOK SEVİYOR

İYİ Parti İl Başkanı Nusret Acur, “Malumunuz partimiz bundan yaklaşık 6 ay önce seçimlere bağımsız ve tek başına girme kararı aldı. Bu salonu böyle dolu görünce ne kadar doğru bir karar aldığımızı görüyorum. Hepiniz sağ olun. Saat 17.30 itibariyle tüm Türkiye genelinde, iktidar ve muhalefeti ile en fazla aday çıkaran parti İYİ Parti olmuştur. İsmail Aynacı kardeşim, 6 yıl ilçe başkanlığı yaptı. İsmail kardeşime sonsuz minnettarım. Kendisi bizi hiç mahcup etmedi. Partimizi en iyi şekilde temsil etti. Yarın belediye başkanı olduğunda da ilçemize en iyi hizmeti verecektir. Bundan hiç şüphem yok. Ben İsmail Aynacı’yı çok seviyorum ama bugün gördüm ki Gölcük İsmail Aynacı’yı benden daha çok seviyor. Gölcük’ü İsmail Aynacı’ya, İsmail Aynacı’yı da sizlere emanet ediyorum. Sağ olun” dedi.

GÖLCÜK’TE BÜYÜK YATIRIMLAR GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gencay Yıldıztekin, Bu salonda bu akşam alkışlarımızı durdurmayalım. Önce salonu, sonra Gölcük’ü alkışlarımızla, projelerimizle ayağa kaldıralım. İki buçuk yıldır aranızdayım. Bu görevi bize partimiz verdi. Sizler de tebliğ ettiniz. Ben size şu sözü vermek istiyorum: Bu görevi bana layık gördünüz, ben de bu görevi aldığımda sizlere, tüm Kocaeli halkına layık olmak için elimden gelenin fazlasını yapacağım. Bu görevi bana verdiğiniz için bu sözü sizlere veriyorum. Bugün en güzel akşam. Geçtiğimiz akşam bazı kişilerin konuşmalarını dinledim. İzmit Körfezi’nde 8 milyon metreküp çamurun olduğunu söylediler. 20 yıldır bu görevdesiniz. Bu çamur Körfez’den nasıl çıkarılacak? Nereye atılacak? Ulaşım her ilçede sorun olmuş durumda. İzmit’te, Gölcük’te trafik pert oluyor. Kentsel dönüşüm, zihinsel dönüşümdür. Bir düğüne, cenazeye gidiyoruz. Bütün partiler gruplaşmış durumda. İnsanlar neden kutuplaşıyor? Biz kendi dönemimizde bunu yıkacağız. Bizim ilke alacağımız şeyler var. Geldiğimiz zaman şeffaf olacağız, israfı önleyeceğiz. Otomobil kiralamaya çok büyük paralar gidiyor. Biz emanete ihanet etmeyeceğiz. Bizim memleketimiz bereketle buluşacak. Gölcük’le ilgili incelemeler yaptık. Sadece İzmit merkeze 120 milyon ödenek ayrılmış, Gölcük’e 20 milyon. Biz geldiğimiz zaman her ilçeye eşit davranacağız. Büyükşehir ve Gölcük’ü kazanacağız ve en büyük yatırımları burada gerçekleştireceğiz. Bu kadar mimarlık ve mühendisliğin geliştiği dünyada, Japonya’da depremde az sayıda insan ölüyor, bizim memleketimizde on binlerce insan depremden ötürü vefat ediyor. Biz o koltuğa geçtiğimiz zaman Kocaeli’ye yatırım yapacağız, sabaha kadar çalışacağız. Deprem değil binalar ve kötü yönetimler insanları öldürüyor. Bizim yönetimimizde depremlerde binalardan ötürü insanımız ölmeyecek. Durmayacağız, yorulmayacağız” dedi.

AYNACI, BİZ KOLTUK İSTESEYDİK BUGÜN BAŞKA BİR PARTİDE OLURDUK

İYİ Parti Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmail Aynacı, Öncelikle partimizde geçmiş yıllarda büyük emek harcamış Şanbaz Yıldız başkanımıza Allah’tan rahmet diliyorum. 2017 yılında İYİ Parti kurulduğunda herkes gibi siyasete girmeyen bir kardeşinizdim. Sıkışmış Türkiye siyasetinde, ‘Bu işler değişmiyor’ dendiği gün bir kadın, bir topuklu efe, bu baskıcı sisteme karşı çıkmıştı. Türlü iftiralara karşı çıkmış bir kadın varken ben evde oturamazdım. Elimi taşın altına koymam gerektiğini anladım ve kurucular kurulunda görev almaya karar verdim. Partimiz kurulduğunda bir yafta vardı; FETÖ’nün kurduğu parti dediler ama partimizde bir FETÖ’cü çıkmadı. O gün bu kadrolara bir soruşturma açılsaydı 5 yıl hapiste kalabilirdik. Bu insanlar makam veya koltuk için değil, cumhuriyet, Atatürk ve Atatürk ilke ve inkılapları için bu partiyi kurdular. Biz koltuk isteseydik bugün başka bir partide, iktidarın nimetlerinden faydalanabilirdik. Biz sokaklarda küfür işittik ama yılmadık. Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’da düşman kuvvetleri işgale geldiğinde erkekler cephede, kadınlarımız camideydi. Toprağını gayrimüslime vermemek için camiyi kendi yaptı. Fabrikalar kurduk, borçlarımızı geri ödedik, maalesef 100 yıl sonra fabrikalar satıldı, ağaçlar kesildi, toprağımız talan edildi. Bu topraklar için dedelerimiz can verdi, şehit kanıyla sulanan topraklarımız yabancılara satıldı. 6 yıldır bu düşünce ve inançla ilçe başkanlığı yaptım dedi.

BEN YAPACAKLARIMIZI ANLATACAĞIM, SİZ DE YAPILMAYANLARI DÜŞÜNÜN

Başkan Adayı Aynacı Bugün belediye başkan adayı olarak karşınızdayım. Biz bu yola partimizin duruşuyla Gölcük’ü yeniden inşa etmek için çıktık. Gölcük istediği yatırımı alamamaktadır. Otopark, AVM, sinema salonu yok. Yıldızlı bir otel, çocukların oyun oynayacağı alanlar yok. Gölcük bunu mu hak ediyor? İlçe belediyesi, büyükşehir belediyesi, milletvekili çoğunluğu, bakanlar, Cumhurbaşkanı sizde, tüm yönetim sizde. Peki Gölcük’te neden bunlar yok? Ben 6 yıllık görevimde tüm meclis toplantılarına katıldım. İsmail Aynacı’nın vizyonu kadar meclisin de aynı vizyonu taşıması lazım. Meclis listesi düzgün çalışmazsa başkanın çalışma imkanı yok. Gölcük bir donanma kenti ve bunu silmek istiyorlar. Benim listemde garnizon komutanı var. Kendisinin bu görevi istemesi, Gölcük’ü sevdiğindendir. Bu listede avukat, banka müdürü, geçmiş dönem belediye başkan adayı, elektrik mühendisi, çiftçi, esnaf var ama biri yok, müteahhit yok. Kendi çizdiği projeyi belediyede imzalayacak mimar yok. Kendi şirketinde proje çizip imar düzenlemesi yapıp aynı imar komisyonunda olmuş diyerek imzalayacak mimar yok. Önceliği Gölcük olan isimlerle bir aradayız.

Proje dışında konuşulmasına müsaade etmeyin

Ben projeleri her okuduğumda heyecanlanıyorum. Ama projeleri söylediğimde de bu kadar mı eksik diyerek üzüleceğiz. Türklerin kültüründe akıncılar vardır. Akıncılar, Türklerin fethe gitmeden önce şehrin halkı ile özdeşleşip şehri fethe hazır ederler. Şehirde yaşayan kişiler adaletin geleceğini anlarlar. Burada öğrendiklerinizi halka anlatarak fethin önünü açmalısınız. Proje dışında konuşulmasına müsaade etmeyin. Gölcük nerede? Gölcük için yapılacaklar nerede? Sizlere soracaklar, hangi memleketten, hangi etnik kökeni temsil ediyor diye. Siz hemşericiliğe müsaade etmeyin. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. 2019’da verilen sözlere bakın. Fakülte, battı – çıktı, otel, yapay resif alanı, Gözlementepe seyir terası, Hisareyn spor kompleksi olacaktı, olmadı. 2018’de İzmit - Gölcük metro hattı hayırlı olsun diyenler, metroyu getiremedi. Bugün bakıyoruz, Gölcük’ün reklam panolarında İzmit’ten Köseköy’e metro hattının reklamını yapıyorlar. Üstelik bunu Gölcük’te yapıyorlar. Bu Gölcük halkına bir saygısızlıktır. Bizim hedefimiz Gölcük. Projelerimizin çoğunluğu büyükşehir kaynaklarıyla yapılacak. Ben yapacaklarımızı anlatacağım ama siz de bu zamana kadar olmayanları, yapılmayanları düşünün” dedi.

ÜRETEN BİR BELEDİYE OLACAĞIZ

Belediye Başkan Adayı Aynacı, Ülkemiz ekonomik buhrandan geçiyor. İktidar, emekli maşı ve asgari ücretle vatandaşlarımızı zora düşürdü. 10 bin liraya mahkum edilen emekliye, asgari ücretliye ne yapabiliriz diye projeler hazırladık. İlk projemiz, öğrencisi olan her eve ücretsiz internet verme projemizdir. GÖLAŞ iştiraki ile internet anlaşması imzalayacağız. Ücretsiz bir şekilde evlere interneti biz götüreceğiz. Tüm eğitim imkanlarını internet üzerinden sunacağız. Bugün en uygun internet 500 lira. Biz Gölcük’te her eve 500 liralık bir nakdi yardım yapmış olacağız.

Anlaşmamı yaptım

Ekmek fabrikası projemiz var. Anlaşmamı yaptım, göreve geldiğimiz ilk 30 günde ekmeği biz getireceğiz. Bugünkü kurla ekmeği 4,75 liradan vatandaşa biz ulaştıracağız. Evinde bir asgari ücretten az gelir olan evlere Gölcük Belediyesi günlük iki ekmek götürecek. Mevcut belediyenin halk ekmek projesi var. Bu halk ekmek nerede? Değirmendere ve Gölcük’te en işlek caddede halk ekmek büfeleri var. Yani insan kalabalığının en çok olduğu yerde. İhtiyacı olan kişilerin onuruyla oynuyorlar. Nerede sizin adaletiniz? Bu insanları en merkezi yerde halk ekmek kuyruğuna getirmek reva mıdır? Biz bu sorunu da çözeceğiz. GÖLAŞ Market projemiz olacak ve her mahallemizde bu marketi açacağız. Bu marketlerde ekonomik, kaliteli ürünler satılacak. Bu markette o ekmeğin yeri olacak, marketlerde kadınlarımız çalışacak. Gölcük Belediyesi 120 kadınına, gencine istihdam sağlayacak. İlçemizde tarım konusunda kendi üretimimizi yapacağız. Üreten bir belediye olacağız.

Tarlasını işletmek için izin isteyeceğiz

Kendi çiftçimizi teşvik edeceğiz. Ekmiyorsa mal sahibinden tarlasını işletmek için izin isteyeceğiz ve buradan çıkan ürünleri halkımıza sunacağız. Gölcük Belediyesi, Gölcük’te üretilen tüm ürünleri alma garantisi verecek. Biz bu garantiyi verirsek çiftçimiz toprağını eker. İlçemizde arıcılık var. Bununla ilgili Gölcük Belediyesi hiçbir şey yapmıyor. Gölcük’te üretilen balın tamamını Gölcük Belediyesi olarak satın alacağız. Bunları da marketlerimizde satacağız. Gölcük’te kadınlarımıza değer verip pozitif ayrımcılık yaparak onlara istihdam sağlayacağız. Kreşler açıp istihdam ettiğimiz kadınların çocuklarına bu kreşlerde bakacağız.

Hayvan köyü yapacağız

Şehrimizde sokak hayvanları sıkıntısı var. Bizim sokak hayvanı ile sıkıntımız yok. Mevcut yönetim, kısırlaştırmasını düzgün yapsaydı sorun olmazdı. Sorun varsa yönetenlerin liyakatsizliği yüzünden çıkıyor. Bizim hayvan köyü projemiz var. Kendilerine bir köy inşa edeceğiz. Onlar doğal hayatlarını yaşıyor gibi hissedecek. Irklarına göre ayıracağız ve her türlü bakımlarını yapacağız. Sorumluluk alınmıyorsa biz o sokak hayvanlarını heba etmeyeceğiz, sokak hayvanları kendi köylerinde yaşamlarına devam edecek. İsteyen de buradan gelerek o hayvanları besleyecek, sahiplenecek.

Yabancılar dükkan açmak için 300 bin tl ödeyecek

İlçemizde Dumlupınar Mahallesi, diğer adıyla İdlib. Cumhuriyet Parkı, diğer adıyla Suriyeliler parkı. Gölcük’te ciddi anlamda bu kişilerin popülasyonu artıyor. Savaş bitmiş, bayramlaşmaya gidiyorlar ama memleketlerine geri dönmüyorlar. Gölcük Belediye sınırları içerisinde yabancı uyruklu kişiler dükkan açmak istiyorsa açma ruhsat değeri en az 300 bin lira olacak. Buna bir encümen kararı yeter. Vergisiz çalışılmasına müsaade edilmeyecek. Benim vatandaşım vergisini verirken onlar vergi vermeden iş yapamazlar. Çocuklarımız artık şehir merkezlerine gitmiyor. Neden? Onlar yüzünden. Tanju Özcan bunu nasıl düzelttiyse İsmail Aynacı da o şekilde yapacak ve bu sorunu düzeltecek dedi.

VİZYONER BİR BAKIŞ AÇISI İLE İLÇEMİZE HAK ETTİĞİ DEĞERİ VERECEĞİZ

Başkan Adayı Aynacı konuşmasında ayrıca, İlçemizin en büyük sorunu trafik. Gebze’den yola çıkıyorsunuz, üçüncü trafik lambası İskele Yolu’nda sizi karşılıyor. Dördüncü ışık belediye önü, sekizinci ışık Halıdere’de, onuncu Ulaşlı’da. 46 kilometre yol geldiniz 2 trafik lambası, 6 kilometre yol gittiniz, 8 tane trafik lambası geldi. Gölcük bunu hak etmiyor. Battı – çıktı projesi onaylandı diye sürekli söylüyorlar. Gölcük’te battı – çıktının olmayacağını tüm Gölcüklüler çok iyi biliyor. Altından dere geçen bir yolumuz var. Binalar yola yakın. Gölcük’te bir kentsel dönüşüm yapılıyor. Burada toprak kaymasın diye diyafram duvar yapılıyor, bu duvar binanın dışında güçlendirme duvarıdır. Yarın neyin battı – çıktısını yapacaksınız? Biz doğru projeyi bakanlıktan isteyeceğiz. Dörtyol’dan başlayarak yol üstten geçecek. Bu şekilde Kerimağa rampasına kadar devam edecek.

Alışveriş merkezi yapacağız

Eski sanayi sitesinde 46 dönümlük bir alan var. Bu alanda yapılacak proje, Gölcük’ün tek kurtuluşudur. Şu an mevcut belediye başkanı, burada konut yapmak istediğini söylemiş. Buraya yeniden konut yapılırsa ilçemiz çarşısı sıkışır. Biz orada alışveriş merkezi yaparak Gölcük’e yeni bir merkez oluşturacağız. Değirmendere’de yeni kültür merkezi yapacağız.

Çarşamba pazarını kapalı pazar alanına taşıyacağız

İlçemizde son beş yılda, mevcut büyükşehir ve ilçe belediye başkanı bir tane kapalı otopark yapmadı. Metruk binaları yıkarak çelik konstrüksiyonla katlı otoparklar yapıp ilçe trafiğine nefes aldıracağız. Beş yılda Gölcük’e bir tane kapalı pazar alanı yapılmadı. Çarşamba Pazarı’ndaki görüntüyü düzelteceğiz ve bu pazarı kapalı alana taşıyacağız. Eski sanayi alanına, yaklaşık 20 dönümlük alanda, anayola yakın olacak şekilde kapalı pazar alanı yapacağız.

İlçemizde bir tane yıldızlı otel yok.

Anayoldan gelenler de burada 17 Ağustos’u, 1 Mart’ı, ilçemiz için önemli tarihlerin olduğu bir kent müzesini görecek. Şu an içinde bulunduğumuz Gölcük Kongre Sarayı’nı da yenileyeceğiz. Burada düğün salonu, kütüphane, sinema salonu, kafeterya bulunacak. Gençler artık zamanının tamamını Kavaklı’da geçirecek. İlçemizde bir tane yıldızlı otel yok. Belediye otel yapamaz ama vizyoner bir belediye olursa bir yatırımcı gelir, buraya bir otel yapar. Biz bu oteli de getireceğiz. Biz mevcut şekliyle devam edersek Çarşamba Pazarı’nda bir ikinci el pazarı olacak, olmamalı.

GÖLAŞ işletmeleri geri alacak

Yüzbaşılar’da modern bir kültür merkezi olacak. Değirmendere’de denize sıfır, aquaparklı bir otel getireceğiz. Bunun da sözünü aldım. Halıdere ve Ulaşlı’da çok küçük dokunuşlarla çok güzel projeler yapacağız. Modern bir şehir yapacağız. Yazlık Kadırga’da sosyal tesis, bungalov ev ve konaklama tesisleri yapacağız. Kadırga’yı modern bir hale getireceğiz. Kadırga’da belediyenin kendi işlettiği bir tesis olacak. Belediye, hiçbir tesisini kiraya vermeyecek. Şu an çoğu yerimiz bedava, GÖLAŞ bu işletmeleri ihaleye çıkarak geri alacak. Bir başkası almak isterse hak ettiği değeri verecek, GÖLAŞ’tan fazla teklif verecek ve ancak o şekilde alabilecek.

Deprem konusunda birinin projesi var mı?

 Kadırga’yı modern bir hale getireceğiz. Çiftlik Mahallesi’nde emniyet ile Ulu Cami arasında bulunan alanda, Şehit Eren Bülbül Parkı’nı açacağız. Çiftlik ve Yazlık’ta hiç yatırım yapılmamış. Biz burayı düzelteceğiz. Gölcük daha güzel bir şehir olacak. Yaklaşık 25 yıl önce çoğu vatandaşımız, enkaz altında kalmıştı. Deprem konusunda birinin projesi var mı? Depremi unutmamalıyız. Biz deprem hazırlığını ön projemiz yapacağız. En değerliyi en sona bıraktık. Deprem konusunda ciddi bir çalışma yapacağız. Biz GÖLAŞ marketlerimizin her birinde, depreme karşı vatandaşlarımızın kurtarılması için müdahale ekipmanlarını koyacağız. Bu marketler, depreme dayanıklı ve acil yardım merkezleri olacak. Her mahallede bir merkez oluşmuş olacak. Yorgun binalar konusunda adımlarımı atacağız.

Binasına izolatör koyarsa yüzde 35 olan imar iznini yüzde 50’ye çıkaracağız

Biz ada bazlı kentsel dönüşüme müsaade edeceğiz. Burada müteahhit projeye girerse bakanlığın verdiği izinle düzgün bir dönüşümün önünü açacağız. İnsanımızı ölümü beklemekten kurtaracağız. Binasına izolatör koyarsa yüzde 35 olan imar iznini yüzde 50’ye çıkaracağız. Vatandaşımızı sağlıklı bir binaya kavuşturacağız. Gölcük’te nelerin yapılmadığını gördünüz mü? Belediye başkanı ayağında sarı çizme ile Halıdere’ye gitti diye başarılı olamaz.

Yılmaz Büyükerşen'in hiç bakanı olmadı

İsmail Aynacı, sen bunları nasıl yapacaksın diye soranlar olabilir. Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 25 yıldır belediye başkanı. Bakanı hiç olmamış ama insanların mutlu olma oranı en yüksek ilin belediye başkanı. Çünkü onun vizyonu var. Biz de bu vizyonla insanımızı mutlu edeceğiz. Biz de vizyoner bir bakış açısı ile ilçemize hak ettiği değeri vereceğiz. Hepinizi saygı ile selamlıyorum” dedi. Belediye Başkan Adayı Aynacı’nın konuşmasının ardından belediye meclis üye adayları sahneye çağırıldı ve burada bir anı fotoğrafı çekildi, Proje ve Mesclis adayları tanıtım toplantısı sona erdi.

24 Şub 2024 - 14:23 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Gündem değil haberi geçen ajanstır.