İdareciler ve gazeteciler günü kutlandı

Gölcük Kaymakamlığı tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve İdareciler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. 

Haber albümü için resme tıklayın

Gölcük Kaymakamlığı tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve İdareciler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. Programda iki anlamlı günün önemine ilişkin konuşlmalar yapıldı.

İdareciler ve gazeteciler pastası kesildi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve İdareciler Günü münasebetiyle Gölcük Kaymakamlığı Toplantı Salonunda düzenlenen programa Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz,İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Yücel Akçay,  Kaymakamlık İdari Müdürleri ve Gölcük Basını katılım sağlarken programda günün anısına pasta kesildi.

Altıntaş; “İdareciler ve gazeteciler topluma ışık tutuyorlar"

Günün anlam ve önemine ilişkin ilk konuşmayı Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş yaptı. Kaymakam Altıntaş; “İdareciler Türkiye Cumhuriyeti’nin, ülkenin birçok sıkıntısını kollayan, yüklenen, çözmek için uğraşan, devletin yasalarını koruyan kişilerdir. Bu meslek grubunun en iyi şekilde çalışması, kanun ve nizam hakimiyetini sağlaması, hukukun üstünlüğü sürdürülebilirliği oluşturması önemli. Bu hususta da tüm idarecilerim başta kanunların kendilerine verdiği sorumluluk ve görevle, ayrıca vatandaşların huzur ve güvenini sıkıntıları gidermek adına çalışmalarını sürdürmektedir. Sivil toplum ve örgütlerle birlik ve beraberliklerini daha da devlet ve vatandaş yararına sağlamak için uğraşmaları bu görevler arasındadır. Tabi idarecilerimiz kadar toplukla ışık tutan siz gazetecilerimizin de bizler için oldukça önemlisiniz. Ben bu vesileyle hem 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve İdareciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Narinoğlu; “Gazetecilerde toplumun kulağı ve sesidir”

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş’ın ardından konuşma yapan Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladıktan sonra sözlerine şöyle devam etti. Kaymakam Narinoğlu; "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve Türk İdareciler Günü aynı gün kutlanıyor. Bu iki anlamlı gün aslında toplumda görev yapan iki anlamlı tarafların birazda önemini ortaya koyuyor. Çünkü gazetecilerde toplumun kulağı ve sesidir. Vatandaşın özgür haber alma hakkının bir temsilcisidir. Dolayısıyla bugün dünyanın kabul ettiği şey şu ki; basın olmadan demokrasi ve özgürlükler olmuyor. Bu anlamda toplum için çok önemlisiniz ve bir kamu hizmeti görüyorsunuz. İdarecilerde bu toplumun her kademesinde ve her sosyal tabakada görev yapan ve dokunan insanlardır. Zaten Valilik ve Kaymakamlık görevleri Osmanlı’dan gelen bu ülkenin kadim basamaklarıdır. Kurtuluş Savaşı’nda Cumhuriyetimizin kuruluş mücadelesinde idareciler çok önemli görevler üstlenmiştir. İşte bu vesileyle Atatürk’ün  bir valimizi ziyaretinde çok güzel ifadelerde bulunmuştur. Bu memlekette esas kıymetli olanlar çalışanlar ve uygulayıcılardır. Siz gazetecilerde aslında birer uygulayıcılarsınız. Bu vesileyle yeniden çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum” diye konuştu.

Günün anısı fotoğraflandı

Konuşmaların ardından Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yazıcı, idari müdürler ve Gölcük basını olarak günün anısına pasta kesildi. Tören toplu fotoğrafın çekilmesinin ardından sona erdi.

11 Ocak 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz