Spor Kenti Kocaeli'de yılın son spor organizasyonu

Büyükşehir’in ev sahipliğinde Türkiye Ümit, Genç, U21 ve Para Karate Şampiyonası ile Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçme müsabakaları sona erdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ülke çapında önemli bir spor faaliyetine daha ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadı. Yılın son ulusal spor organizasyonu olan Türkiye Ümit, Genç, U21 ve Para Karate Şampiyonası ile Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri renkli görüntülere sahne oldu. Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda kıyasıya rekabetin yaşandığı organizasyonda 57 il 380 kulüpten 786’sı kadın 864’ü erkek olmak üzere yaşları 14 ile 21 arasında değişen toplam bin 650 sporcu altın madalya ve Milli Takıma seçilmek için ter döktü. Türkiye Karate Federasyonu Ümit, Genç ve U21 Teknik Kurulu Başkanı Ertan Tunç ev sahipliği dolayısıyla Başkan Büyükakın’a teşekkür etti. Tunç, Spor kenti Kocaeli’ye Karate organizasyonlarının çok yakıştığını vurguladı.

MÜSABAKALAR SONA ERDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen Türkiye Ümit, Genç, U21 ve Para Karate Şampiyonası ile Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçme müsabakaları sona erdi. 3 yaş grubunda karateciler altı tatamide 16’sı altın olmak üzere toplam 64 madalya ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri için mücadele etti.

DERECEYE GİREN SPORCULARA MADALYA

Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen organisazyonun son gününde Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Av. Dr. Aslan Abid Uğuz ile Yönetim Kurulu Üyeleri Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer, Spor Şube Müdürü Alparslan Arslan, Kocaeli Karate İl Temsilcimiz Soner Açıkyol, spor insanları, sporseverler ve sporcular takip etti. Kategorilerinde derecelere giren sporculara madalyaları protokol tarafından verildi.

YATIRIMLAR ÇOK BÜYÜK

Türkiye Karate Federasyonu Ümit, Genç ve U21 Teknik Kurulu Başkanı Ertan Tunç ve Teknik Kurul Üyeleri Kaan Yavaşoğlu, Timur Doğan, Süleyman Orhan, Yusuf Coşkun, Murat Yıldızlar Türkiye Ümit, Genç, U21 ve Para Karate Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonası için 35 kategoride Milli Takım Seçmelerini yaptı. Karatenin Türkiye'de sevilen bir spor branşı olduğuna dikkat çeken Tunç, “Kocaeli’nin ev sahipliğine çok teşekkür ediyoruz. Ferdi sporlara yapmış olduğu yatırımlar çok büyük” ifadelerini kullandı.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

Avrupa Şampiyonası'na hazırlanacaklarını ifade eden Tunç, “2-5 Şubat 2023 tarihleri arasında Kıbrıs Rum kesiminde yapılacak. En son yapılan 106 ülkenin katıldığı Dünya Şampiyonasının klasmanında Japonya'nın ardından ikinci olduk. Yine 2022 Şubat ayında yapılan Avrupa şampiyonasında da ikinci olmuştuk. Hedefimiz birinci olmak. Sporcularımızda bunun bilincinde. 3-29 Ocak 2023 tarihleri arasında Edirne’de kampa gireceğiz. Kamp sonra Avrupa Şampiyonası için Kıbrıs Rum kesimine şampiyonluk hedefi ile geçeceğiz” diye konuştu.

DERECEYE GİRENLER

Türkiye Ümit, Genç, U21 ve Para Karate Şampiyonası’nda dereceye giren sporcular şöyle:

 

Ümit Erkek Kata                          

1 Mustafa Akgül                                                        Ankara              

2 Tarık Koç                                                   Ankara              

3 Muhammed Emir Berat Akyol İstanbul                           

3 Yasin Erol                                                  Ankara

 

Ümit Bayan Kata           

1 Simay Ayın                                                Ankara

2 Deniz Bozan                                             İzmir

3 Tuğba Süngü                                            Afyonkarahisar

3 Ceren Tip                                                  Ankara

                                                                                    

Genç Erkek Kata                          

1 Furkan Kaynar                                                        Ankara              

2 Muammet Efe Yurtseven                       Ankara              

3 Ali Efe Akbaba                                                        Ankara              

3 Efe Dağ                                                                    İstanbul                           

 

Genç Bayan Kata

1 Esma Sıla Evsan                                       İstanbul

2 Şule Zeynep Arslan                                 İstanbul

3 Elif Karaboğa                                            Ankara

3 Armina Erkan                                           İstanbul

                                                                                    

U21 Erkek Kata             

1 Enes Özdemir                                           İstanbul                           

2 Metehan Yavaoğlu                                  Ankara              

3 Emin Aksoy                                               İstanbul                           

3 Resul Berkcan Kılıç                                   Trabzon

 

U21 Bayan Kata

1 Damla Su Türemen                                 Ankara

2 Şule Azra Akbulut                                    İstanbul

3 Ayşe Yılmaz                                              Afyonkarahisar

3 Hayrulnisa Çiğirdik                                  Afyonkarahisar

                                                                                    

Ümit Erkek 52 Kg                         

1 Mehmet Yürekli                                       Ankara              

2 Muammet Saa Yılmaz              İstanbul                           

3 Boran Günel                                             Kocaeli               

3 Emirhan Güngör                                      Van

 

Ümit Erkek 57 Kg

1 Savaş Öğüş                                               Şanlıurfa

2 Batuhan Efe Beyazıt                                Kocaeli

3 Muhammed Ali Tomurcuk                     Gaziantep

3 Boran Nurçin                                            İstanbul

                                                                                    

Ümit Erkek 63 Kg                         

1 Kağan Aslan                                              İstanbul                           

2 Kaan Koç                                                   İstanbul                           

3 Mustafa İslam Oğrağlı              İstanbul                           

3 Çınar Karaağaç                                         Ankara

 

Ümit Erkek 70 Kg

1 Ersin Berat Özcan                                    İstanbul

2 Yaşar Emre Güngör                                 İstanbul

3 Ahmet Güngör                                                       Bursa

3 Ali Yasin Özmen                                       Kocaeli

                                                                                    

Ümit Erkek +70 Kg                      

1 Yiğit Eren Kaba                                         Sakarya             

2 Mehmet Akif Çıtlak                                 Giresun             

3 Asım Bilal Araç                                         Ankara              

3 Caner Cesur                                              İstanbul                           

 

Genç Erkek 55 Kg

1 İlker Eren Özel                                                        Sakarya

2 Bediran Taşpınar                                    Ankara

3 Yahya Kubilay Yılmaz                Balıkesir

3 Ömer Vehbi Yılmaz                                 İstanbul

                                                                                    

Genç Erkek 61 Kg                        

1 Yusuf Kılıç                                                  İstanbul                           

2 Ahmet Öztürk                                          İstanbul                           

3 Arif Buğdaycı                                            Konya                

3 Nuri Kılıç                                                                  İstanbul

 

Genç Erkek 68 Kg

1 Enes Fatih Kurt                                         İstanbul

2 Merabi Surmanidze                                Antalya

3 Batıkan Gökbudak                                   Kocaeli

3 Umut Cengizhan Kaplan                         Ankara

                                                                                    

Genç Erkek 76 Kg                        

1 Süleyman Aydemir                                  Uşak                   

2 Muhammet Halit Ulukök                       Gaziantep                       

3 Taylan Cemal Sakin                                 Kocaeli               

3 Muhammet Emin Akçay                         Kocaeli

 

Genç Erkek +76 Kg

1 Yusuf Eren Temizel                                  Sakarya

2 Ersel Kocadoğan                                      Kırklareli

3 Yakup Karduz                                           Sakarya

3 Ayberk Ay                                                 İstanbul

                                                                                    

U21 Erkek 60 Kg                          

1 Hasan Celal Yıldırım                                İstanbul                           

2 Mehmet Yusuf Boy                                 İstanbul                           

3 Abdulsamet Köse                                    Gaziantep                       

3 Mert Halıcı                                                Kocaeli

 

U21 Erkek 67 Kg            

1 Ekrem Ömer Gül                                      İstanbul

2 Hakan Çelik                                               Bursa

3 Emin Özkaya                                            İstanbul

3 Yusuf Can Tatar                                       Gaziantep

                                                                                    

U21 Erkek 75 Kg                          

1 Ömer Faruk Yürür                                   İstanbul                           

2 İsmail Karadeniz                                      Sakarya             

3 Yasin Uçar                                                 Gaziantep                       

3 Kadir Kaan Bekler                                    Kocaeli               

 

U21 Erkek 84 Kg

1 Hasan Arslan                                            İstanbul

2 Emir Buğra Gencan                                 Bursa

3 Mustafa Aydemir                                    Muğla

3 Alperen Yaman                                        İstanbul

                                                                                    

U21 Erkek +84 Kg                        

1 Umut Eren Gündoğdu              Bursa                 

2 Muhammed Ali Ay                                  İstanbul                           

3 Emirhan Demirci                                      İstanbul                           

3 Ümit Ercan                                                İstanbul

 

Ümit Bayan 47 Kg

1 Defne Eda Yıldırım                                  İstanbul

2 Nehir Kılıç                                                  İstanbul

3 Nisanur Çakır                                            Bursa

3 Eylül Tekcan                                             Çanakkale

                                                                                    

Ümit Bayan 54 Kg                       

1 Sudenaz Doğan                                        Uşak                   

2 Alara Akbaş                                              İstanbul                           

3 İrem Naz Dikici                                                       İstanbul                           

3 Ayşenur Bekler                                         Kocaeli               

 

Ümit Bayan 61 Kg

1 Eşem Sude Tural                                      Uşak

2 Miray Keleş                                               Sakarya

3 Elif Şimal Ekizoğlu                                    Kocaeli

3 Beyza Nur Kahya                                     Bursa

                                                                                    

Ümit Bayan +61 Kg                     

1 Melisa Kurdoğlu                                      İstanbul                                        

2 Melike Gül Sözen                                    İstanbul                                        

3 Naz Bakaç                                                 Antalya                           

3 Eminenur Dutan                                      Antalya                           

 

Genç Bayan 48 Kg

1 Aleyna Sanal                                             Bursa

2 Fatma Zehra Şahin                                  İstanbul

3 Hatice Sena Kayacan                Muğla

3 Elif Sena Türkmen                                   İstanbul

                                                                                    

Genç Bayan 53 Kg                       

1 Buse Kılıç                                                   İstanbul                           

2 Elif Şişmanoğlu                                        İstanbul                           

3 Hira Nur Temizel                                     Kocaeli               

3 Demet İlayda Öztekin               İstanbul

 

Genç Bayan 59 Kg

1 Berra Demirtürk                                      Kocaeli

2 Hatice Sena Coşkun                                İstanbul

3 Betül Zehra Kara                                      İstanbul

3 Yağmur Nazlıcan Başar                           İstanbul

                                                                                    

Genç Bayan 66 Kg                       

1 Armina Erkan                                           İstanbul                           

2 Ayşe Gül Yasatekin                                  Ankara              

3 İklim Şevval Kalpaklı                                Tekirdağ                          

3 Huri Güzel Temizel                                  Kocaeli

 

Genç Bayan +66 Kg       

1 Nevin Damla Uçma                                 Ankara

2 İlayda Ayşe Kurdoğlu                İstanbul

3 İlayde Çelik                                               Konya

3 Eylül Büyükaşık                                        Hatay

                                                                                    

U21 Bayan 50 Kg                         

1 Dicle Beyazıt                                             İstanbul                           

2 Kübra Yazıcı                                              Bursa                 

3 Beyza Atalay                                             Bursa                 

3 Rabia Çalış                                                İstanbul                           

 

U21 Bayan 55 Kg

1 Aysima Hatice Kurt                                  Kocaeli

2 Serra Nur Çevikdal                                  İstanbul

3 Buse Kaya                                                 Trabzon

3 Nur Damla Atıcı                                        İstanbul

                                                                                    

U21 Bayan 61 Kg                         

1 Bilge Solak                                                İstanbul                           

2 İkra Nur Çetin                                           İstanbul                           

3 Nurbade Büber                                        Manisa              

3 Gizem Öztürk                                           İstanbul                           

 

U21 Bayan 68 Kg

1 Sudenur Aksoy                                         İstanbul

2 Damla Karaböcek                                    Bursa

3 Sümeyye Teke                                                        Manisa

3 Sidra Buket Destegül                Tekirdağ

 

U21 Bayan +68 Kg                                                   

1 Zeyna Gaball                                            İstanbul                                                       

2 Fatma Uyğur                                             İstanbul                                                       

3 Fatoş Hansu                                             İstanbul                                                       

3 Elif Güneş                                                 Bursa                                             

                                                                                    

 

31 Ara 2022 - 19:35 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Gündem değil haberi geçen ajanstır.