"Seçim sabahı görevim tamam deyip oturabilirim"

Gölcük İYİ Parti İlçe Yönetimi, 3. Olağan Kongresi’ni Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda gerçekleştirdi.

+12
Haber albümü için resme tıklayın

Gölcük İYİ Parti İlçe Yönetimi, 3. Olağan Kongresi’ni Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda gerçekleştirdi.

Katılım yoğun oldu

Kongreye Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İl başkanı Şanbaz Yildiz, CHP il başkan yardımcısı İsmet İşeri, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Nihat Yıldız, CHP Gölcük İlçe başkanı Fikret Gürel, Saadet Partisi Gölcük İlçe başkanı Mustafa Özsoy, Deva Partisi Gölcük İlçe başkanı Sn Ersen Bilir, Demokrat Parti Gölcük İlçe Başkanı vekili, Yeniden Refah Partisi Gölcük İlçe Başkanı Mustafa Beyazıt, Milli Yol Gölcük Gölcük İlçe Başkanı ABdullah Kanpara, İzmit İlce Başkanı Ayşegül Babacan, Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, Derince İlçe Başkanı Metin Savaş Sulu, Kandıra İlçe Başkanı Yusuf Battal, Başiskele İlçe Başkanı Ayşe Ayşe Sönmez Rüzgar,
Kocaeli Kadın Politikalarından Sorumlu Baskan yardımcısıYasemin Met, Gölcük Esnaf ve sanatkarlar odası başkanı Necmi Kocaman, Gölcük Muhtarlar Dernek başkanı Bilge Saral
ADD Gölcük ilçe başkan yardımcısı, Türk Hava Kurumu Gölcük başkanı Mustafa Cintaş, Kamu yararına çalışan dernek Başkanı Lütfü Yılmaz, Bayburtlular Dernek Başkanı Ali Ayhan, Gölcükspor Başkanı Temel Erten, Değirmenderespor Başkanı Ertürk Keskin, Samsunlular Federasyonu Kocaeli Başkanı Reşat Akin Yıldız, Tükoder Gölcük Başkanı Cetin Kocatürk
Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, CHP önceki dönem İlçe Başkanı Fahrettin Büyükoğlu, önceki dönem Gölcük CHP ilçe Başkanı Caner Uzuner,  Siretiye Mahallesi Muhtarı Sinan Kahraman, Atatürk Mahallesi Muhtarı Necati Baz,, Önceki Dönem İzmit İlce Başkanı Pelin Coştur Filiz, Kandıra Belediye Başkan Adayı Ercüment Şahin, Gölcük Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Nurettin Şenemre ile partiler katılım sağladı.

 Kongrede ilk olarak divan kurulu seçimi gerçekleştirildi.

Kongrede Divan Başkanlığına; Vedat Bayram, Divan Başkan Yardımcılığına Çetin Kocatürk, Katip Üyeler; Eser Derya, Yasemin Öksüz ve Yunus Çolak seçildi. Divan heyeti üyelerin oybirliği ile kabul edildi.

Kongrede İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in konuşmalarının kesitlerinin yer aldığı Sinevizyon gösterisi izletildi. Daha sonra 1 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Oy birliği ile kabul edildi

Daha sonra Kongrede Faaliyet raporu okundu. Faaliyet Raporu Delegelerin oy birliği ile kabul edildi. Akabinde Mali Rapor okundu ve bu raporda oybirliği ile kabul edildi.

Bu iktidar gidene kadar ben bu kadrodan inmeyeceğim

İYİ Parti İlçe Başkanı ve Kongrenin tek adayı İsmail Aynacı, yaptığı konuşmada ‘Yaklaşık 2 buçuk yıl sonra tekrar bu kürsüde yine sizleri selamlıyorum. İYİ Parti kurulduğu günden itibaren görevimize talip olduk. Siyasetin sıkıştığı bir ortamda Sayın Genel Başkanımız bir ışık yaktı. Bizlerde bu cesur yürekli Kadının hedefiniz ulaşabilmesi için bu hareketin içine dahil olduk. Biz o gün kurucular, kuruluna Gölcük için söylüyorum bir avuç insan listeye adını yazdır. Kurucular kurulu olmak o dönemde kolay değildi. Genelkurmay başkanı Silahlı terör örgütü kurma iddiasından tutuklandı. Biz o gün sabah ne olacağını bilmiyordu. Bize her türlü dava açılabilirdi biz belki hala içerideydik. Biz o gün imza atarken çoluğumuz çocuğumuz düşünmedik bu vatan için bu ülke için ne yapabiliriz diyebilirdik. Biz Cumhuriyet sevdası olarak birilerinin çatısı altında olabilirdik. İhaleler alabilirdik bulunduğumuz yerden çok daha iyi noktalarda olabilirdik. Ama  bunları elimizin tersiyle ittik. Bu kadro çok değerlidir. İYİ Parti sıfatı kaldırın sade İsmail Aynacı ismi bir anlam ifade etmez. Bizim ismimiz anlamını Sayın Genel Başkanımıza borçluyuz. Ben 5 yıldır görev yapıyorum. Sayın vekilim bana derler umudunun bittiği yerde inadım başlar. Bu iktidar gidene kadar ben bu kadrodan inmeyeceğim. Bu memleket vatan severliğini kazanana kadar inmeceyeceğim. O Bayrağın dalgalanması için Gölcük’de emek harcayacağım. Görevimin başındayım. Seçim sabahı görevim tamam ettik deyip oturabilirim.  O gün görevim bitebilir.

4 yıl boyunca bu teşkilatı ayakta tuttuk

5 yıl kolay olmadı. Covid 19 vardı, esnaflık hayatımızda zorluklar yaşadık. Ailemizi görmedik. 1 hafta boyunca ailemi görmediğim zamanlar oldu. Maddi ve manevi olarak bizlere 4 yıl boyunca destek veren herkese teşekkür ediyorum. 4 yıl boyunca bu teşkilatı ayakta tutuk. Belki faturalarımızı ödeyemedik ama parti binamızın faturasını ödemdik. Bu zor günlerde en iyi şekilde partimize en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık Bize bunlar düzgün adamlar dedirttiğimize inanıyorum. Hepinize katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyorum’ dedi.

Bize bu iyilik ismini milletimiz kendisi verdi

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, ‘Kıymetli dostlar; Sayın Genel Başkanımızın bir sözü var iyilik olduğu zaman paydaşı çok, eksiklikler olduğu zaman insanlar siniyor ve tüm oklar bana geliyor dedi evet doğru ben her türlü eleştiriye sizin için siper olmaya hazırım. Evet yaptığınız işler çok zor ama sizleri buraya kimse zorla getirmedi. Biz inandığımız yolda biz kime inandık bu partiyi Meral Akşener kurmadı milletimiz kurdu. Sizler sayın genel başkanımızı partimizin başına getirdiğiniz. İyi ki getirdiniz. Bize bu iyilik ismini milletimiz kendisi verdi. Geçtiğimiz gün AKP’li bir isim bana ne güzel isim seçtiniz dedi. Evet güzel isim seçtik. Çünkü kuruluşumuzda büyük iyilik azim zorluk ve en önemlisi de inanç var. Sayın İlçe Başkanım İsmail başkanıma ayrı bir parantez açmak istiyorum. Burada İsmail kardeşimizin bir avantajı var. Bunu yakalayanda kendisi. Kamuoyunda sevilen kanaat önderleri var. Bu kanaat önderlerini İsmail hiç bırakmadı. Kendisini tebrik ediyorum. Bunlarla birlikte Gölcük’te inanılmaz bir ses getirdiler. Çok iyi çaba gösterdiler. Basında kendilerine çok iyi yer verdi.

İYİ Partinin iktidarı konuşuluyor

Sayın Genel Başkanımız Başbakan olmak istediğini söyledi. Diyorlar ki sordunuz mu? Sormaya gerek yok ki. Biz zaten birinci parti olmak için yola çıktık. Gölcük’te de birinci parti olacağız. İlçe Kongrelerimizi tamamlamak üzereyiz. Sonra da il kongremiz olacak. İsmail kardeşimin çok doğru söylemi var. Biz durduğumuz yerde dursaydık servetimize servet katardık. Ama biz bu ülkenin cumhuriyet değerlerine yeniden dönmesi gerekiyor. AKP’den kurtulmak zorunda. Biz bu partiyi bu yüzden kurduk. Milletvekili ya da makam için gelmedik. Bireysel hesap yapanlar bu partiden ayrılıp gittik ama her hafta geri dönüşler var. Bunlar beni mutu ediyor ama bazı geri dönüşler de canımı acıtıyor. Kimsenin beklentisi olmamalı. Kuvayi Milliye ruhu ile Atatürk’ün yolunda ülkemize hizmet etmek bilincindeyiz. İYİ Parti ve Sayın Genel Başkanımız bu yolda ilerliyor. Bugün bu partide artık İYİ Partinin iktidarı konuşuluyor. İYİ Parti’nin bugün neler yaptığı ortada. Artık muhalefet olmak için iktidar olmak için çalışan bir parti var. Çünkü biz bu ülkeyi yönetmek için toplandık. Seçim öncesinde benim şirketlerime 26 adet baskınlar geldi. Zor dönemler yaşadık. Ama biz zamanımızı mesaimizi maddi ve manevi her şeyimizi bu partinin iktidar olması için harcayacağız. Sizler böyle olduğunuz sürece bu inanç olduğu sürece bu cephe iktidar olacak’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Mutfakta ateş zor kaynıyor

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, ‘Gölcük ilçemizin 3. Olağan Kongresindeyiz. Bugün 9. İlçe Kongremizi yapıyoruz. Ama muhalefet iktidara da tabidir. Çok ilçe kongresi gördük. 2006’dan beri Kocaeli de siyaset yapıyorum. İsmail kardeşimi ve ekibini ayrı ayrı kutluyorum. Genç arkadaşlarımızın bu can siparene çalışmaları bize güç veriyor. Allah onlardan razı olsun. Burada geçmişten beri siyaset yapmış benimde beraber yürüdüğüm çok arkadaşım dostum var. Biz şunu gördük arkadaşlar. Bir ülkede karanlık çöktüğü zaman o karanlığın en yoğun olduğu dönem aydınlığa en yakın dönem. Şu anda ülkede sokağa çıkalım gencinden yaşlısına kadınından erkeğine kaç kişinin yüzü gülüyor. İnsanlarımızın yüzü gülmüyor. Ekonomi gerçekten çok kötü. İnsanlarımız evine geçindirmeye zorlanıyor. Mutfakta ateş zor kaynıyor. İnsanlarımızın yarınından umudu yok. Bu durum çok kötü. Gençlerimizin yüzde 76’sı yurtdışında yaşamak istiyor. İmkanı olsun yüzde 90 gencimizi bu ülkede tutamayacağız. Ama bu zorluklara 7 ay da dişinizi sıkın. 20 yıl sabrettiniz. Bu ülkede umutsuz gördüğünüz her şey bitecek. Gençler birazcık daha bu ülkede nasıl mücadele ederim diye çalışmaya başlayacak. Çünkü bu ülkenin umudu Meral Akşener var. Buna inanın. Ben kadın kardeşlerimize bir şey söylemek istiyorum. İşi bozulan bir erkeğin morali bozulur. O evin direksiyonuna kadın geçer. O kadın evi toparlar çoluğunu çocuğunu bir noktada buluşturur. O aile kadının gayretiyle başarıya ulaşır. Kadın bir ailenin en büyük başarısıdır. Türkiye gerçekten bu zor günleri sıkıntılı günleri bir kadın sayesinde aşacak. Ben burada iktidar ortağımız olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne şunları söylemek istiyorum. Biz 2018 yılında 4 parti ile ittifak yaptık. 2019’da sadece 2 parti ittifak yaptık. CHP ve biz. Saadet Partisi ve Demokrat Parti bizim yanımızda yer almadı.

Recep Tayyip Erdoğan’ı sandığa gömecek aday bizim adayımız olacak

Şimdi 6’lı masa var. 6’lı masanın kurulurken Türkiye’de bu ucube sistemi bitirmek isteyenler güçlendirilmiş parlamenter sistemi bu ülkede tekrar getirmek isteyenler bu masada yer alıyor. 6’lı Masa sadece ve sadece yeni anayasanın eseridir. Cumhurbaşkanı adayı kim olacak. Bugün size açıklayacak. Recep Tayyip Erdoğan’ı sandığa gömecek aday bizim adayımız olacak. İsimleri geçin çünkü bizim adayımız diktatör olmayacak, güçler ayrılığı ilkesini uygulayacak. Halkımız için çalışacak, halkımız yararına yasalar yapacak. Artık bu ülkede bakanların adı yok. Bakanların ismi Cumhurbaşkanının Özel Kalemi olmuş. O yüzden Dünya ülkelerinde ciddiye alınmıyoruz. Ülkemizde mafyanın en çok yerleştiği ülkelerin başında Avrupa’da birinci olduğunu söyledim. Biz böyle bir şeyi hak etmiyoruz. Biz Cumhuriyet çocuğuyuz. Gölcük’te Büşra Karademir kardeşim ile başlayıp partimizi bugünlere getiren İsmail Kardeşime ekibine ve Ak sakallılar ekibine sonsuz teşekkür ediyorum’ dedi.

Başkan Aynacı'nın yeni yönetimi

Asil: Abdulkerim Çolak, Ahmet Kara, Asena Kahraman, Elif Damla Uçar, Fatih çetin, Fatma Aşçıoğlu, Fatma Ulutan, Gözde Budak, Hakan Küçük, Hakkı Kapan, Hasan Ayaz, H. Emrah Emirdağ, Hasan Kurtoğlu, Hüsrev Şahin, İlker Nuri Baskın, İrem Kısa, İsmail Veziroğlu, K. Emrah Erenkaya, Murat Kosa, Murat Zeytin, Nadide Selma Barak, Nurden Genç, Ömer Gökdaş, Ramazan Kılıç, Savaş Çakcı, Selçuk Atar, Soner Yusufoğlu, Süleyman Demirci, Şeyma Kolburan, Tuncay Kocatürk, Yasemin Öksüz, Yunus Çolak.

Yedek: Reşat Akın, Cenk Aydın, Ece Kaya, Hulusi Kurtoğlu, Ekrem Yılmaz, Eser Derya, Feti Uluyuz, Nebi Balaban, Sedat Bat, Mehmet Bayar, Osman S. Sinanlıoğlu, Olcay Köse, Selami Çakır, Hamza Atabaş, Belkıs Öneş, Nurşen Günaydın, Aytül Sirmen, M. Emin Tortumlu, i. Kadri Tuz, Mesut Kalaycıoğlu, Fatih Türkmen, Mesut  Angın, Engin Şan, Hilal Saral, Hülya Atar, Şaziye Fırtına, Ö. Yalçın Şirin, Firdevs Dalbastı, Fikret Tosun, Mustafa Çalışkan, İbrahim Eren

04 Ara 2022 - 14:16 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Gündem değil haberi geçen ajanstır.