Kaymakam Karabulut veda etti

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut’un Gaziantep Vali Yardımcılığı görevine atanması dolayısıyla Değirmendere Yalı Evleri’nde Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer tarafından bir veda yemeği organize edildi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut’un Gaziantep Vali Yardımcılığı görevine atanması dolayısıyla Değirmendere Yalı Evleri’nde Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer tarafından bir veda yemeği organize edildi.

 

Veda yemeğine; Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut ve eşi Aslıhan Karabulut, Gölcük Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aziz Bakıoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İlçe Emniyet Müdürü Veli Şengül, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Sertan Acar, AKParti il Başkanı Mehmet Ellibeş,  siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, Gölcük Belediye Meclis Üyeleri, kaymakamlık daire müdürleri, şehit aileleri ve gaziler, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, muhtarlar ve davetliler katılım gösterdi.

İlçemize yapmış olduğu hizmetler dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum

Gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Ben Sayın Kaymakamımıza teşekkür etmek istiyorum. Böyle bir toplantıya vesile oldu. Sizlerin buraya gelmeniz, görevde bulunduğu süre zarfında oluşan intiba ile ilgili son derece pozitif bir algı olduğunu gösteriyor. Sayın Kaymakamımızla 2019 yılının Ağustos ayından 2022 yılının Ağustos ayına kadar ilçemizde yerel yönetici ve merkezi idarenin temsilcisi olarak görev yapmak kısmet oldu. Özellikle pandemi döneminde dünyada ve ülkemizin pek çok yerinde sıkıntılar yaşanmıştı. Bu süreç içerisinde, birlikte ve uyum içerisinde bir gayret sarf etmeye, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Bürokraside görev yapılan yerler var. Buraya görev için gelen arkadaşlarımız, bir yerlerden geliyorlar ve tekrar görev için başka yerlere gidiyorlar. Özellikle buradaki bürokrasi yönünden gelenler dışında, siyasi partilerimizin tüm ilçe başkanları ve temsilcilerinin gelmesini, Gölcük’ün aslında bir araya gelebildiğini, kenetlenebildiğini göstermesi açısından anlamlı olduğunu düşünüyorum. Sayın Kaymakamımıza üç yıllık süreç içerisinde ilçemize yapmış olduğu hizmetler dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum. Kendisine bundan sonra Gaziantep Vali Yardımcılığı görevinde ve kalan ömründe üstün başarılar diliyorum. Ailece mutluluklar diliyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Mesai arkadaşlarımızla çok sıkı uygulamaya çalıştık

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, “29 Ağustos 2019 günü, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızdan bir gün önce ilçemizde göreve başladım. Ne ilginçtir ki Pazartesi günü, 29 Ağustos 2022 günü de ilçemizdeki görevimden ayrılacağım. İlçemizde üç yıl görev yapma şansına sahip oldum. Gölcük’ün 29 yıllık meslek hayatımda çok önemli bir yeri olduğunu ifade etmek istiyorum. Donanma kentinde, milli savunmamızın gözbebeği bir kentte görev yapmak benim için bir onurdu, şerefti. Ne mutlu ki böyle bir şerefe, onura nail oldum. Üç yıl burada görev yaptım. Aynı zamanda stratejik bir ilçemiz. Ülkemizin önemli sanayi kuruluşlarının yer aldığı bir ilçe. Bu anlamda da görev yapmanın hazzını yaşadım. Bu süreçte çok zorlu günlerimiz oldu. Göreve başladıktan çok kısa bir süre sonra tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ile mücadele etmek durumunda kaldık. Pandemi ilk defa, uzun yıllar sonra dünyanın karşılaştığı bir salgındı. Bu salgınla mücadelede tecrübe eksikliğimiz vardı. Birçok hususu deneyimlerimizle, öngörülerimizle çözmeye gayret ettik. Pandemi ile mücadele, ülkemizde olduğu kadar Gölcük ilçemizde de çok önemliydi. 3 bin 500 işçimizin çalıştığı bir tersanemiz var. Tersanemizdeki arkadaşlarımızın yürüttüğü fonksiyon da direkt olarak milli savunmamızı ilgilendiren bir konuydu. Tersanede meydana gelebilecek bulaşıcı bir salgının hızla yayılması, oradaki üretimi aksatacaktı. Bu bilinçle, bakanlığımızın öngörüleri ve talimatları doğrultusunda tedbirlerimizi, bakanlığımızın öngördüğü hususları ilçemizde mesai arkadaşlarımızla çok sıkı uygulamaya çalıştık. Belki bazı arkadaşlarımıza, bazı vatandaşlarımıza, tedbirlerin sıkı uygulanması rahatsızlık vermiş olabilir.

Benim yönetim anlayışım saydam, şeffaf, hesap verilebilir

İlçemizde neden bu kadar yoğun olarak uygulanıyor diye düşünmüş olabilirler. Ama tek düşüncemiz, siz kıymetli vatandaşlarımızın, halkımızın pandemiden rahatsız olmamaları, en az zararla kurtulmaları içindi. Allah’a şükür ilçemiz bu süreçte, mesai arkadaşlarımız pozitif anlamda üst noktalarda yer aldılar. Çok ciddi problem yaşamadan, eğitimi etkileyen birimlerde çok ciddi etki yaşamadan bu süreci atlatmış olduk. Bizler, kamu görevlisi olarak, bulunduğumuz yerlerde kamu hizmetlerinin vatandaşlarımıza en etkin, tarafsız ve seri şekilde ulaşmasını sağlamakla görevliyiz. Benim yönetim anlayışım saydam, şeffaf, hesap verilebilir, eşitlikçi bir denetim anlayışıyla vatandaşımıza hizmet sunmak idi. Bunu gerçekleştirmek için yoğun bir çaba sarf ettik. Bu konuda elimizden gelen gayreti sarf etmeye çalıştık. Bu süreçte başta yerel yönetimlerimiz, muhtarlarımız, belediyemiz olmak üzere bütün sivil toplum örgütlerimizden, siyasi partilerimizden hep destek aldık. Onları yanımızda hissettik. İlçemizin gelişmesi ve kalkınması, daha iyi noktalara gelebilmesi için hedefimizi gerçekleştirmek için bütün kaynaklarımızı seferber ettik. Göreve başladığımda, ilçemiz yüzyılın felaketi olan depremi yaşamış idi. Hizmet sunduğumuz hükümet konağımız da maalesef depreme dayanıklı değildi. Bu noktadan hareketle, 2017’de projesi onaylanan hükümet konağımızın en sıkı şekilde yenisini yapabilmek maksadıyla girişimlerde bulunduk. Yatırım programına aldırdık. Eski binamız yıkıldı. Ödenek aktarıldığı an Kocaeli Valiliğimiz yatırım izleme koordinasyon birimimiz tarafından ihaleye çıkarılacak. Ortalama her gün 1500 kişiye, çalışanlarla birlikte 2 bin kişiye hizmet veren bir binayı, güvenlik sorunu içerisinde tutmamız mümkün değildi. Bunu gidermeye gayret ettik. Sağlık konusunda yapılan çalışmaları biliyoruz. Devlet hastanemizin, müteahhitten kaynaklanan sıkıntılar sebebiyle bir süre yapımı ertelendi. En kısa sürede tamamlanacaktır.

Biz Gölcük’ü çok sevdik. Sizi çok sevdik

Milli eğitim konusunda çalışmalarımız, yatırımlarımız devam ediyor. İlçemizde en iyi eğitimi sunmak için gayret ediyoruz. Pandemiye rağmen her alanda kamu hizmetlerini vatandaşlarımıza ulaştırmak için büyük emek sarf ettik. Bu anlamda bizlere destek olan, yanımızda olan yerel yöneticilerimize, belediye başkanlığımıza, muhtarlarımıza, çok kıymetli mesai arkadaşlarıma, sivil toplum örgütlerinin kıymetli çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Biz Gölcük’ü çok sevdik. Sizi çok sevdik. Çok güzel ilişkilerimiz oldu. Gönül arzu ederdi ki pandemi sürecini yaşamayalım. Pandemi olmasaydı çok daha farklı plan ve projelerle sizlerle beraber olacaktık ama bu elde olmayan, tüm dünyayı etkileyen salgında kısıtlı olarak davranmak durumundaydık. Buradan ayrılsak bile gönlümüz hep sizlerle olacak. Kalbimiz sizlerle olacak. En azından bir yıl kadar daha burayla bağlantımız devam edecek. Eşim burada çalışmaya devam edecek. Fırsat buldukça ilçemize geleceğiz. Ben tekrar hepinize teker teker teşekkür etmek istiyorum. Sizlerle çalışmak çok güzeldi. Birçok anımız oldu. Sizleri kalbimizin bir köşesinde her zaman bir yerde tutacağız. Ben gerek şahsıma gerekse çalışma arkadaşlarımıza gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de saygıdeğer eşim Aslıhan hanıma etmek istiyorum. En büyük arkadaşım oldu, desteğini yakından hissettim. Sağlık çalışanlarımız olağanüstü efor sarf ettiler. Güvenlik güçlerimiz de öyle. Çok kıymetli muhtarlarımız, birer nefer gibi sokak sokak dolaştılar. STK temsilcilerimizle hep işbirliği içerisindeydik. Basınımızın değerli temsilcileri hep idaremizin yanında oldu. Sendikalarımız da öyle. Biz Gölcük olarak topyekün çalıştık. Gölcük’ün bende bıraktığı izler bu oldu. Hepinizi tekrar sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sizleri Allah’a emanet ediyorum, her şey gönlünüzce olsun” dedi.

HEDİYELERİ TAKDİM EDİLDİ

Kaymakam Karabulut’un konuşmasının ardından başta Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer olmak üzere Gölcük Kent Konseyi, Atatürkçü Düşünce Derneği Gölcük Şubesi, Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği ve beraber çalıştığı personeller, kendisine hediyelerini takdim etti

28 Ağu 2022 - 22:44 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Gündem değil haberi geçen ajanstır.