Gölcük İYİ Parti ilçe binası yoğun katılımla açıldı

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nın ilçelerde düzenlediği ‘İYİ Ekip Aynı Anda 41 Ayrı Yerde’ programı dün  Gölcük'te parti binası açılışı ve esnaf ziyaretiyle gerçekleştirildi. 

+22
Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nın ilçelerde düzenlediği ‘İYİ Ekip Aynı Anda 41 Ayrı Yerde’ programı dün  Gölcük'te parti binası açılışı ve esnaf ziyaretiyle gerçekleştirildi. 

Katılım yoğun oldu

Parti binası açılışı ve esnaf ziyaretlerinin yapıldığı programa; İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, İYİ Parti Genel İdare Kurul Üyesi Cumali Durmuş, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, İYİ Parti ilçe başkanları, CHP İl Başkan Yardımcısı İsmet İşeri, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Özsoy ve yönetimi, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Gurur duyuyoruz

Parti binası açılışı öncesinde ilk sözü alan İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, “Sizleri burada ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Yağmur yağdığı için sizleri çok fazla tutmak istemiyorum. Sözü ilk olarak İl Başkanımız Sayın Şanbaz Yıldız’a bırakıyorum” dedi.

Biz iktidar olmaya inandık, gördük ki Gölcüklü de inandı

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “İnanmışlar ordusu, Gölcük’ün güzel insanları, böylesine güzel ve bereketli bir günde sizlerle birlikte olmak bizler için büyük onur. Gölcük İlçe Teşkilatı’mızın açılışını yapmak üzere toplandık. Bir yaz günündeyiz fakat yağmurlu bir hava var. Yağmuru bereket saydık, dualarımızla iktidar yoluna az kaldı diyoruz. Biz Gölcük’te inandık. Sağlam bir ilçe başkanımız ve ilçe teşkilatımız var. Gölcük’ün her bir karışını gezip her bir kapısını çalmak ve her insanımızın elini sıkmak suretiyle biz iktidar olmaya inandık. Gördük ki Gölcüklü de inandı. Biz iktidar olmak için yola çıktık. İYİ Parti’nin bu ülkeye vereceği o kadar çok şey var ki ilk olarak tahrip olmuş düzenin tekrar dizaynı için, bu güne kadar Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde katma değer sunup da satılan ne kadar fabrika varsa bunların tekrar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin malı olması için, Türkiye’nin refaha kavuşması için, Türkiye’de iyiliğin yayılması için, ayrışmanın, ötekileştirmenin bitmesi için, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in önderliğinde iktidar için inandık. Bunun için hep birlikte inşallah az kaldı diyor, hepinizi selamlıyorum” dedi.

Kabus gibi geçen 20 yılın sonuna geldik

İYİ Parti Genel İdare Kurul Üyesi Cumali Durmuş, “Sözü çok uzatmaya gerek yok. 20 yıldır yaşanan, sizin yaşadıklarınız. Bizim anlattıklarımız, sizin yaşadıklarınızdır. Bu kabus gibi geçen 20 yılın sonuna geldik. Az kaldı diyoruz. İnşallah sizlerle beraber bu ülkeyi namuslu, vicdanlı yöneticilere vereceğiz. Hakkın, adaletin, insani değerlerin olduğu bir iktidar vaat ediyoruz. Birlikte başaracağız. Birlikte mutlu olacağız. Adı, sanı, kimliliği, inancı, mezhebi, meşrebi ne olursa olsun birlikte var olacağız” dedi.

Güneşinde aydınlanacağı günler çok yakın, az kaldı

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, “Ben yağmurun çok olduğu bir memleketten, Karadeniz’den, Trabzon’dan geldim. İnşallah bu açılışımız da bereketli bir güne nasip oldu. O zor günlerde genel başkanımızın arabasını çöp arabasıyla çevirenler, genel başkanımızın konuştuğu salonların elektriğini kesenler, kapılarını kapatanlar, işte İYİ Parti burada, işte cesurlar burada. Allah’ımıza şükürler olsun ki cesur liderimizle, Sayın Meral Akşener’le yol yürüdük, yol yürüyoruz. Allah sizlerden razı olsun ki Türkiye’nin geleceğine damgasını vuracak olan iyiler hareketindesiniz. Az kaldı. Türkiye’nin İYİ Parti’nin güneşinde aydınlanacağı günler çok yakın. Az kaldı” dedi.

Şimdi Gölcük’te bir fidan daha dikiyoruz

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, “Bu yağmurun altında burayı şereflendirdiniz. Hem yol arkadaşlarıma hem de vatandaşlarımıza en derin şükranlarımı sunuyorum. Genel Başkanımızın liderliğinde biz bu partiyi kurarken bir siyasi hareket olarak görmedik. Bu partiyi iyiler hareketi olarak gördük. Şimdi Gölcük’te bir fidan daha dikiyoruz. Allah nasip ederse bu fidan bir çınar olacak. Çocuklarımız, bu çınarların altında gölgede oturacak. Bütün amacımız, Cumhuriyeti geri almaktır. Biz bu ucube sistemden kurtulmak için elimizden gelen her gayreti sunacağız. Bütün yol arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hep birlikte başaracağız inşallah. Az kaldı, sağ olun var olun” dedi.

Sizler, Kocaelili Meral Akşener’in yol arkadaşlarısınız

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Yağmur bereketiyle geldi. Bu yağmur aslında ülkedeki kirliliği, ülkedeki çürümüşlüğü, pisliği yok ediyor. Siz de buna şahitlik yapıyorsunuz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu güzel günde bizleri kırmayarak buraya gelen Sayın Genel Başkan Yardımcımız ve Sakarya Milletvekilimiz Ümit Dikbayır beyefendiye ayrıca şükranlarımı ifade ediyorum. Trabzon’un yiğit evladı, Trabzon Milletvekilimiz Hüseyin Örs’e teşekkür ediyorum. Burayı bize hazırlayan Sayın İlçe Başkanımız ve yöneticilerine, Sayın İl Başkanımız ve yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizler bu memleketin temel taşlarısınız. Siz, Cumhuriyetin kurucu değerlerine sımsıkı bağlı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda ilerleyen, Kocaelili Meral Akşener’in yol arkadaşlarısınız” dedi.

Konuşmaların ardından parti binasının açılış kurdelesi; milletvekilleri, il ve ilçe başkanları tarafından kesildi. Ardından ilk olarak ilçe başkanlığı makamında bir anı fotoğrafı çektirildi. Sonrasında toplantı salonunda partililerle buluşuldu.

Biz özeleştirileri alıp başımızın tacı yapıyoruz

Burada ilk sözü alan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Bugün biz Kocaeli’de bir program yaptık. Kandıra ve İzmit ilçelerimizde yaptığımız programlarımız çok verimli oldu. Üçüncüsünü de Gölcük ilçemizde yapmış oluyoruz. Yağmur berekettir diyoruz. Bizim buradaki çalışmamız şuydu: 41 ayrı bölgede aynı anda bir program başlatıp hem esnaf hem de STK ziyaretleri yapmak istiyoruz. Gerçekten bu parti kurulduğu günden beri inanmış, öylesine inanmış bir topluluk oluştu ki İYİ Parti’de, ben bir il başkanı ve kardeşiniz olarak hem Sayın Genel Başkanımla hem de sizlerle gurur duyuyorum. Eksikliklerimizi biliyoruz fakat dört yıl gibi bir sürede muhalefet partisinde yöneticilik yapmak, il başkanlığı, ilçe başkanlığı yapmak kolay değil. Biz özeleştirileri alıp başımızın tacı yapıyor, bunun çözümünü bulmaya çalışıyoruz” dedi.

Her sabah neyle karşılaşacağımızı bilmeden uyanıyoruz

Sözlerine devam eden İl Başkanı Yıldız, “Bize burada ‘Kaç milletvekili çıkarırsın?’ diye soruyorlar. Ben kaçı bilmem, kaç çıkar onu da hesaplayamam ama ben şunu bilirim: Kocaeli’de biz 20 bin üyeyi geçeceğiz. Şu anda 17 bin civarındayız. Gölcük’te bir hareket yaptık, 700’lerde rutin üyemiz bir anda bini geçti. Bizim burada bir atak daha yapmamız lazım. Mevcut iktidar partisinin yaptığı tahribatlara rağmen hala onun bizimle rekabet etmesi bile aslında içler acısıdır. Bu da bizim bir eksikliğimiz diye düşünüyorum. Biz daha iyisini yapmak zorundayız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde böyle bir dönemi, ben yaklaşık 60 yaşına geldim, bir sürü kriz yaşadım, böyle bir dönemi ne siz ne ben yaşadık. Her sabah neyle karşılaşacağımızı bilmeden uyanıyoruz. Herkes her sabah artık döviz takip ediyor, enflasyon takip ediyor. 30 liraya gelmiş bir akaryakıttan bahsediyoruz. Akaryakıtın 30 lira olduğu yerde çiftçi ne yapsın? Bir bakan var, gözleriyle bir şeyler anlatmaya çalışıyor, altı ay sonra bu ülkede neler olacağını görün dediğinde geldiğimiz noktaya bir bakıyorum, gerçekten içler acısı” dedi.

Dün inandıkları AKP, bugünkü AKP değil

Başkan Yıldız, “Bizim bu iktidarı indirmememiz için hiçbir neden yok. Bizim derdimiz birileriyle bir rekabet, intikam değil ama bu ülkenin tekrar fabrika ayarlarına dönmesi için, bu ülkenin en iyi şekilde yönetilmesi için, bu ülke iktidarının dünyaya ibret olması için İYİ Parti iktidara geliyor. Az kaldı diyoruz. Sizlerden bir ricam var: Gerçekten inanmışsınız, az kaldı deyince hepinizden bir amin görüyorum. Bu aminleri çoğaltıp sahaya indirmemiz lazım. İyi ki varsınız. Söyleyecek çok şey var ama sadece şunu bilmenizi istiyorum: Hala AKP’ye oy verecek insanlarımızı ikna etmememiz, bizim eksikliğimiz. AK Parti’ye oy veren hiç kimseyi ötelemeyeceğiz. Hepsi bizim dostumuz, kardeşimiz. Dün inandıkları AKP, bugünkü AKP değil. Dün inandıkları, kiralık dairede oturan, bugün sarayda oturan Tayyip Erdoğan, o Tayyip Erdoğan değil. Bunları bizim en iyi şekilde anlatmamız lazım. Sizleri seviyorum. İyi ki sizinleyim ve başkanınızım” dedi.

O günü hiç unutmuyorum

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, “Ben birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum. Genel merkezden birkaç bilgi vermek istiyorum. Şimdi şöyle bir durumumuz var: Sahada en çok karşınıza çıkan soru, ‘Cumhurbaşkanı adayınız kim olacak’ sorusu. Zamanı geldiğinde adayımız zaten açıklanacak. Biz genel başkanımıza güveneceğiz. Bizim yapmamız gereken şudur: Ülke olağanüstü hal durumundayken genel başkanımız bu partiyi kurdu. İçişleri Bakanlığı’nda bu salonun yaklaşık dörtte biri kadar bir odaya girdik. İçişleri Bakanlığı yapmış bir kişinin o bakanlığa A kapıdan girmesi, memurun da onun ayağına gelmesi lazım. Orada çok rezil bir durumda biz bu partiyi kurduk. O günü hiç unutmuyorum. Bu salonun dörtte biri kadar bir odaya girdi, sandalyede oturdu, başvuru dilekçesini verdi ve alındı belgesini almadan oradan çıkmadı. Bu parti öyle kuruldu. 7 ay sonra baskın seçime gittik. Şu anda İYİ Parti üzerine tez yazanlar var. 7 ay sonra bu partiyi grup kuracak güçte Meclis’e soktu” dedi.

Hala mutlu değiliz, daha çoğunu alacağız, kalpten inanıyorum

Sözlerine devam eden Milletvekili Dikbayır, “31 Mart seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak teklifi, genel başkanımızdan gitmiştir. Genel idare kurulunu topladı, milletvekillerini topladı, divanını topladı ve bir karar aldı. 31 Mart seçimlerinde bir şey gösterdi. Bakın bu proje, bizim genel başkanımızın projesidir. Bizim Tayyip Erdoğan’ı yenebileceğimizi gösterdi. Şimdi sizdeki bu heyecan, asıl onun eseridir. Şimdi bu parti meclise girdiği zaman ‘Altı ay sonra biter, bir daha giremez’ dediler. Bugün oyumuz yüzde 21-22 seviyesinde. Hala mutlu değiliz, daha çoğunu alacağız, kalpten inanıyorum. Benim şöyle bir şansım var: Ben Türkiye’yi genel başkanımızla ilçe ilçe geziyorum. Bu ülkeyi ilçe ilçe biliyorum. Bakın biz birinci parti olacağız. Bunu sizi motive etmek için söylemiyorum, buna ihtiyacınız yok. Biz ilk grup toplantımızı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin o büyük grup salonunda yapacağız, Allah nasip kısmet ederse. Şimdi bizim üzerimize düşen, arı gibi çalışmaktır. Bu partiyi kuran, buralara getiren Genel Başkan, bu süreci de yönetecek. Biz ona güveneceğiz. Bizim üzerimize düşen, arı gibi, karınca gibi çalışmaktır. Bir bir seçmen kazanmalıyız” dedi.

Biz doğru dili kullanacağız ve o vatandaşlarımızı kazanacağız.

Milletvekili Dikbayır, “Bakın şu andaki durum şu: AK Parti’ye oy vermiş bu ülkenin vatandaşı, seçmeni, artık şöyle diyor: Benim oy verdiğim AK parti, bu AK Parti değil. Ben Tayyip Erdoğan’ın Kasımpaşa’da, mahallesinde gezmiş biri olarak söylüyorum. Arkadaşları dahi küsmüş. Diyorlar ki ‘Bizim oy verdiğimiz Tayyip Erdoğan, bu Tayyip Erdoğan değil’. Bu vatandaşlarımız haklıdır. O zaman baktılar, partileri gözlerinin önüne getirdiler, AK parti’de karar kıldılar ve onlara oy verdiler. Ama bugün böyle düşünmüyorlar. Biz doğru dili kullanacağız ve o vatandaşlarımızı kazanacağız. Onlar bu ülkenin vatandaşı. Bir şeyden sorumlu hissettirmeyeceğiz. Bizim tek görevimiz onları kazanmaktır. İkincisi; çok önemli görüyoruz. Sahada ne konuşacaksınız? Takip edeceğiniz tek yer var: Genel Başkanımızın grup konuşmaları. Genel Başkan orada ne söylüyorsa aynısını söyleyeceğiz. Genel Başkan ne yapıyorsa aynısını yapacağız. Başka bir yere bakmamıza gerek yok. Büyük büyük cümleler kurmamıza gerek yok. Büyük büyük konuşmalar yapmamıza gerek yok. Biz sadece çalışacağız. Genel başkan ne yapıyorsa onu yapalım, bize yeter” dedi.

Kaybeden tıpış tıpış gidecek

Milletvekili Dikbayır, “Sesimizi duyurabilmek için sosyal medya çok önemli. Bizim yaklaşık 20 bin yöneticimiz var. Genel Başkanımızın paylaşımlarını sosyal medyada hep birlikte paylaşalım. Sizden özellikle rica ediyorum. Bakın genel başkanımızın attığı bir tweet, 20 bin kez paylaşılırsa bırakın Türkiye gündemini, dünya gündemini belirler. Buraya özellikle hassasiyet gösterirseniz çok memnun oluruz” dedi. Parti binasında bulunan bir vatandaşın seçim sırasında yaşanabilecek sorunlar için ne gibi tedbir aldıklarının sorulması üzerine Dikbayır, “Güçlü bir ekibimiz var. Bu ekibimizi daha da gençleştirdik. Ankara ve İstanbul’da nasıl sahip çıktıysak bütün Türkiye genelinde sahip çıkacağız. Söylenenlere inanmayın. Bunlar gitmez diyorlar, tıpış tıpış gidecekler. Aması, lakini, fakatı yok. Bu ülkenin sahibi Türk milletidir. Sandıkta onlar karar verecek, kaybeden tıpış tıpış gidecek. Gitmezler diye bir şey yok, gidecekler. İstanbul’da devlet ellerindeydi, ne yapabildiler? Bizim üzerimize düşen, sandıklara İYİ Parti oylarının atılmasıdır. Üzerine basa basa söylüyorum; tıpış tıpış gidecekler” dedi. 

12 Haz 2022 - 13:54 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gölcük Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Gündem değil haberi geçen ajanstır.